Γενικά Νέα φάρμα με σπάνιες κότες κλπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ΝΝΙΚ
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ΝΝΙΚ

PB New Member
Εγγραφή
13 Αυγ 2008
Μηνύματα
4
Πόλη
Καρδίτσα
Mια προσπαθεια ξεκιναει με σπανιεσ κοτεσ κλπ.
 

Συνημμένα

  • DSCN0909.webp
    DSCN0909.webp
    67,8 KB · Προβολές: 2.210
  • DSCN0940.webp
    DSCN0940.webp
    63,7 KB · Προβολές: 1.606
  • DSCN0949.webp
    DSCN0949.webp
    71,5 KB · Προβολές: 1.052
  • DSCN0958.webp
    DSCN0958.webp
    93,2 KB · Προβολές: 3.159
  • DSCN0966.webp
    DSCN0966.webp
    50,3 KB · Προβολές: 954
καλημέρα, καλώς ήρθες! Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες, σ' ευχαριστούμε. καλή επιτυχία! Κάνε μας μια ενημέρωση για τα είδη.
 
Προκειται για κοτες απο την γιαγια -πανω απο 30 χρονια με μικρο σκουφο-καποιες εχουν και 3 λειρια... Εχω ξεκινησει να τις πολλαπλασιαζω με επαγγελματικη κλωσσομηχανη. Γεννανε φουλ αλλα δεν γινονται βαριες-μαξιμουμ 1,5 κιλο-το ιδιαιτερο ειναι ποσο σκληραγωγημενες γινονται... Ταυτοχρονα υπαρχουν γαλοπουλες ελευθερες και φραγκοκοτες... Νανακια frizan και συντομα ευελπιστω να εχω σπανιες κοτες χωριστα απο Ρωσια και Γερμανια.. Ολα τα πουλια ειναι καθαρα δεν κανω μειξεις και "απατεωνιες" και δεχομαι επισκεψεις για αγορα επι τοπου απο την φαρμα απλα οι τιμες ειναι λιγο τσιμπημενες απο τα κοινα κοτοπουλα γιατι τα παντα γινονται απο ενα ατομο-, συντομα θα μπορω να διαθεσω 100 κοτες ανα 20 ημερες -λοιπα με μηνυμα.. Αργοτερα μολις ερθουν οι χηνες Αρκτικης θα βγαλω και αλλες φωτο
 
Με το καλο να σου ερθουν! Δεν τα εχω συναντησει ποτε αυτα τα ειδη και ειναι πανεμορφα και τα δυο! Κριμα να μην εχω οσο χωρο θα ηθελα, θα γινοταν εδω χαμος! :D
 
πω πω τι μας κάνετε κι εμάς που βολευόμαστε στα μπαλκονάκια μας :) με το καλό!
 
Μπράβο σου για την μεγάλη σου προσπάθεια! Είναι από τα πιο ωραία και πολυπληθή κοτέτσια που έχω δει! Μου αρέσουν πολύ αυτά τα πράγματα και ειδικά όταν μία φαρμούλα έχει τόσο πολλά πτηνά! Περιμένω κι ργώ πολύ να μας δείξεις τις χήνες γιατί κι εγώ τους έχω μεγάλη αδυναμία. Καλή συνέχεια με την φάρμα σου και καλές δουλειές! Περιμένουμε κι άλλες φωτογραφίες από τα καινούρια σου πτηνά! Φιλικά Αμβρόσιος!
 
εγω περυσι αγορασα κοτες αυστραλοπ και σουσεξ και εχω... μεσα στον χειμωνα και γενναν καθημερινα και ειναι και πανεμορφες... λιγο τσουχτερη μονο η τιμη...
 
Ακούγεται αστείο αλλά μου έλεγε ο μπαμπάς μου ότι στο χωριό του οι χήνες εκτελούσαν χρέη φύλακα! Μαζεύονταν ολόκληρο το κοπάδι και επιτίθονταν με προτεταμένο το ράμφος στον οποιοδήποτε εισβολέα, είτε άνθρωπο είτε ζώο! Έχουν και πολύ δυνατές φωνές βέβαια, οπότε και εκτελούν χρέη συναγερμού.. άσε που θα κάνεις και υπέροχες ομελέτες με τα αυγά τους! Μια λιμνούλα μόνο χρειάζονται και λιγο φαγακι! Ψηφιζω να τις πάρεις!
 
Και σε αντίθεση με τα σκυλιά, οι χήνες φωνάζουν κάθε φορά που μπαίνει κάποιος στην αυλή, όποιος και αν είναι αυτός, ενώ τα σκυλιά δεν φωνάζουν όταν δουν γνωστό άνθρωπο.
 
σιγα σιγα η φαρμα προχωραει μερικες φωτογραφιες ακομη και θα ερθουν και απο τις κοτες με τα πρασινα αυγα, την επαγγελματικη μηχανη εκκολαψης ειδικη παραγγελια απο Γερμανια, τα χηνοπουλα κλπ ολα σιγα σιγα..χαρα μου να μοιραζομαι μαζι σας το μερακι μου... Εχεο ξεκινησει η διαθεση ντοπια κοτοπουλακια κα ικοτοπουλα κρεατος αυγου της διασημης ρατσας la bresse
 
Back
Top