Αναπαραγωγή Νέα χρονιά, νέα πουλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης geofad
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

geofad

PB New Member
Εγγραφή
27 Νοε 2008
Μηνύματα
60
Πόλη
Αθήνα
για μένα τώρα αρχίζει η προετμασία της επόμενης αναπαραγωγικής περιόδου. Όχι βέβαια η προετμασία των ίδιων των πουλιών... Τώρα είναι ο καιρός να αγοράσουμε (αν χρειαζόμαστε εμπλούτιση του πλυθυσμού μας) τα νέα πουλάκια, να διαλέξουμε τα αγαπημένα μας από αυτά του καλοκαιριού( για όσους δεν κρατάνε όλα τους τα καναρίνια και τα δίνουν) και να οργανωθούμε για να ετοιμάσουμε τα πουλάκια για το χειμώνα, ώστε να είναι στην καλύτερη φυσική κατάσταση την επόμενη άνοιξη.. Εγώ σήμερα αγόρασα ένα πολύ όμορφο αρσενικό, που αν και νέος, είναι και καλός τραγουδιτης..
 

Συνημμένα

  • kanari1.webp
    kanari1.webp
    45 KB · Προβολές: 205
  • canari2.webp
    canari2.webp
    52,7 KB · Προβολές: 207
  • canari6.webp
    canari6.webp
    48,6 KB · Προβολές: 210
  • canari7.webp
    canari7.webp
    44,3 KB · Προβολές: 179
Ωραιο πουλακι να σου ζησει.
Εγω αυριο να ειμαστε καλα πρωτα ο θεος θα παω να αγορασω η ενα ζευγαρακι γκλοστερ κορονα λευκα με γκρι η θα παρω ενα νεαρο ασερνικο χρωματος γκρι ρατσας δεν γνωριζω, αμα το παρω θα ανεβασω φωτο για γνωμες και συμβουλες.
 
εκανε κιολας.. Οι φοτο είναι μόλις μπήκε στο σπίτι..
 
Ωραιο πουλακι να σου ζησει.
Εγω αυριο να ειμαστε καλα πρωτα ο θεος θα παω να αγορασω η ενα ζευγαρακι γκλοστερ κορονα λευκα με γκρι η θα παρω ενα νεαρο ασερνικο χρωματος γκρι ρατσας δεν γνωριζω, αμα το παρω θα ανεβασω φωτο για γνωμες και συμβουλες.


φιλε μου αν παρεις ενα ζευγαρι γκλωστερ το ενα απο τα δυο πρεπει να ειναι κορωνα και το αλλο κονσορτ η και τα δυο κονσορτ δυο κορωνα δεν πρεπει να ζευγαρωνουν
 
φιλε μου αν παρεις ενα ζευγαρι γκλωστερ το ενα απο τα δυο πρεπει να ειναι κορωνα και το αλλο κονσορτ η και τα δυο κονσορτ δυο κορωνα δεν πρεπει να ζευγαρωνουν

Γιατι; Κατι τετοιο ακουσα και για τα λευκα κυριαρχα.
 
γιατι υπαρχει μεγαλο ποσο θνησιμοτητας.
αν ζευγαρωσεις λευκο κυριαρχο με κυριαρχο υπαρχει μεγαλο ποσο θνησιμοτητας οπως και με τα υπολειπομενα αλλα αν ζευγαρωσεις κυριαρχο με υπολυπομενο δεν θα υπαρχει μεγαλο ποσοστο θνησιμοτητας.
 
Ετσι κι αλλιως αυτο το θεμα κανονικα πηγαινε στις παρουσιασεις κι οχι στην αναπαραγωγη!

Το οτι μεταφερθηκε ενοχλησε; Χεχε
 
fabio το θέμα το άνοιξα για να πω αυτό:
για μένα τώρα αρχίζει η προετμασία της επόμενης αναπαραγωγικής περιόδου. Όχι βέβαια η προετμασία των ίδιων των πουλιών... Τώρα είναι ο καιρός να αγοράσουμε (αν χρειαζόμαστε εμπλούτιση του πλυθυσμού μας) τα νέα πουλάκια, να διαλέξουμε τα αγαπημένα μας από αυτά του καλοκαιριού( για όσους δεν κρατάνε όλα τους τα καναρίνια και τα δίνουν) και να οργανωθούμε για να ετοιμάσουμε τα πουλάκια για το χειμώνα, ώστε να είναι στην καλύτερη φυσική κατάσταση την επόμενη άνοιξη..

και όχι για να δείξω το καναρίνι.. αν δε θες να ειναι εδω οι φωτογραφιες να τις αφαιρέσω..
 
αν δε θες να ειναι εδω οι φωτογραφιες να τις αφαιρέσω..


Χιουμορακι εκανα!
Να τις αφαιρεσεις; Τοσο γλυκο και ομορφο πουλακι;
Ε οχι βρε Γιωργο μου!
 
Γιώργη, το που θα ανοίξεις ένα θέμα και αν αστοχήσεις και λίγο δεν είναι πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι, που κάποιες φορές, πρέπει να διαβάσουμε ένα κατεβατό άσχετων μηνυμάτων, για να βρούμε μια συνέχεια ή μια άκρη. Και επειδή ομολογώ ότι, το φόρουμ έχει απίστευτα ποιοτικά κομμάτια και πολύ καλούς γνώστες είναι ιδιαίτερα κουραστικό να ψάχνεις το νήμα, ειδικά όσο πιο ενδιαφέρον είναι το θέμα
 
δίκιο έχεις και γι' αυτό, αν είδες δε σχολίασα τα άσχετα θέματα..
 
Back
Top