Γενικά Νέος φτερωτός φίλος, Joy (green cheek conure, pineapple)

christina07

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2020
Μηνύματα
1.213
Πόλη
Κομοτηνή
Με χαρά σας παρουσιάζω τον/την Joy(Τζόι). Για την ιστορία joy σημαίνει χαρά και ευτυχία, τον/την ονομάσαμε έτσι καθώς έφερε χαρά και ευτυχία στην οικογένεια μας. Είναι μόλις 2 μηνών και βρίσκεται στο σπίτι μας 3 μέρες. Το δέσιμο που αναπτύχθηκε αυτές τις μέρες είναι απίστευτο, από την πρώτη φορά που με είδε πήδηξε πάνω μου και από τοτε δεν με αφήνει να πάω πουθενά. Τον/την παρακολούθησα από την πρώτη μέρα που έσκασε από το αυγό του/της και τον/την είδα να μεγαλώνει και να κάνει τα πρώτα του/της βήματα. Περιμένουμε το τεστ dna ώστε να μάθουμε το φύλο (θελουμε κοριτσάκι βέβαια).

01-42570.webp02-42570.webp
 
Καλορίζικο, είναι πανέμορφο! Είναι μετάλλαξη pineapple, σωστα?

από την πρώτη φορά που με είδε πήδηξε πάνω μου
Απο αυτό θα μαντέψω αρσενικό καθώς υπάρχει γενικά η τάση να έλκονται απο το αντίθετο φύλο. Μπορεί κι όχι όμως.
 
@christina07 Μια/ένας Joy στο σπίτι σου ήταν ότι έπρεπε.😉 Και αν είναι και κουκλάκι και με τόσο φοβερά χρώματα τόσο το καλύτερο. Χαίρομαι πολύ για σένα! Μπράβο, να είναι καλά και να τον χαίρεσαι.🥰
 
@HxC ευχαριστώ παρα πολύ!
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ Ευχαριστώ πολυυυ
@Φοίβος Ευχαριστώ πολύ! Λες; Άντε να βάζουμε στοιχήματα και θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα! Ότι κι αν είναι εύχομαι μόνο να είναι γερό και δυνατό, να με συντροφεύει για πολλά χρόνια!
@ParrotletTwityZeta ευχαριστω παρα πολυυυυ!
@Christina P Ευχαριστώ πολύ!
@marapo Νομίζω πως όντως είναι ότι πρέπει! Απλά δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρίς παπαγάλο. Σε ευχαριστώ παρα πολύ,να είσαι καλά!
 
Καλώς το αναναδοπουλάκι το όμορφο🍍🐣
Άλλο φοβερό ουράνιο τόξο αυτό!
Εκτός του ότι ειναι πανέμορφα, εχω ακούσει πολύ καλά πράγματα για την συμβίωση με gcc🐦
Στην 1η φώτο νομίζω έχει σηκώσει φρύδι και μας κοιτάει όλους διερευνητικά😅
 
@myr ουράνιο τόξο και αυτό..έτσι ακριβώς! Το καθένα με την χάρη του! Είναι εκπληκτικά πουλάκια! Ήταν πάντοτε η πρώτη μου επιλογή, πάντα τα θαύμαζα! Χαχαχαχα όντως έτσι φαίνεται! Είναι μουτράκι όμως (κρατάει κακίες αλλά μετά από λιγο έρχεται στα ίσια της😂) ευχαριστούμε πολύ!

@neni ευχαριστώ παρα πολυυυυ! 🥰
 
@christina07 μου να τον/την χαίρεσαι!Ευχομαι να βγει θηλυκο που θες αλλα σημασια εχει οτι θα εχει εσενα και θα το λατρευεις!Γερο και δυνατο και ολα τα αλλα λύνονται❤️Καλοσώρισες στο κλαμπ ανανακι.🍍Στο εκλεψα @myr 😋
 
@giannisvlg μου σε ευχαριστώ παρα πολύ! Έτσι ακριβώς όπως τα λες! 🥰 Είναι ανανακι😂.. καλά έχετε τρομερή φαντασία κάθε φορά 😂

@Tony Forpus ευχαριστώ πολύ!

@Stavros ευχαριστώ παρα πολύ!
 
Back
Top