Νέο κλουβί 1 x 0,5 x 1,4 για lovebirds με κουνελόσυρμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bts328
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bts328

PB New Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
57
Πόλη
Κύπρος
χρειαστηκα 10 ωρες. Κοστισε περι των 45 ευρω(ξυλα, κουνελοσυρμα, συνδετικο υλικο).
εχει κανεις να με συμβουλευσει τιποτα;
 

Συνημμένα

  • DSC00318.webp
    DSC00318.webp
    52,6 KB · Προβολές: 970
Megaaaaalo :) bravo! Mono mia erotisi...kounelosirma skouriazei nomizo...pos tha kaneis gia na mi trone skouria ta poulakia sou?
...Kai vale perisotera kladakia...h ena megalo kormo...
 
τελειο!
απλα βαλε ξυλα μεσα μπολικα για να καθονται! Και αμα θες και μια φωλια να γεμισει η κλουβα εκτος και αν θες μονο 2!
 
Θα συμφωνησω με τα παιδια οτι χρειαζονται πολλα ξυλα για να γεμισει λιγο η ενα δεντρακι δηλαδη ενα κουτσουρο, απο ασφαλες ξυλο. Εχω μια απορια... η πορτα που ειναι, πως μπανιες μεσα και πως το καθαριζεις;

Πολυ ωραια η κατασκευη σου! Συγχαρητηρια και ευχομαι να την τελειοποιησεις και να την χαρουνε τα πουλια σου! Αντε και καλους απογονους! Νασο εχει φωλια στα δεξια...
 
πολυ καλη κατασκευη, συμφωνω και εγω με τους υπολοιπους...χρειαζονται περισσοτερα κλαρακια.
 
ΠΙΟ(UPGRADE) Νεο κλουβι για Lovebirds 1x0,5x1,4 κουνελοσυρμα

ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ο φοιβος! Παιζει να σκουριασει το κουνελοσυρμα;
προσεχως θα εχω αλλα 2 violet blue Lovebirds.
ερωτηση... Αν αυτα που εχω δεν ειναι αρσενικο-θυληκο... me τα 2 new pou
θα τους βαλω εχουν διαφορετικα φυλα παιζει να αναπαραχθουν παροτι ειναι αυστηρως μονογαμικα;
 

Συνημμένα

  • DSC00320.webp
    DSC00320.webp
    71,7 KB · Προβολές: 558
Πολυ καλος ο κορμος!
Επειδη δεν ειμαι σιγουρος αν η πικροδαφνη επιτρεπεται και ειναι ασφαλης για τα πουλια, βγαλτην αν θελεις και θα δω αυριο τη λιστα που εχω επειδη τωρα δεν μπορω να τη βρω και θα σου πω αυριο! 😉
 
ωραιος ο κορμος! Και την φωλια μπορεις να την βαλεις μεσα στην κλουβα οχι απεξω για μεγαλυτερη σιγουρια. Κοιτα μπορει να μπερδευτουν τα ζευγαρια. Δηλ να παει το αρσενικο σου το τωρινο με το νεο θηλυκο η αντιστροφα αλλα αφου και αυτα πουχεισ ειναι ζευγαρι και τα νεα θα ειναι, το πιθανότερο ειναι να μην εχεις τετοια "προβληματα".

κοιτα μονο να μην τα βαραει ολη μερα ο ηλιος! Και αν ειναι ετσι σκεπασε το μισο με καποιο υφασμα ωστε να εχουν σκια.
 
Δεν σκουριαζει το κουνελοσυρμα ρε παιδια ειναι ανοξειδωτο.
κ να σκουριασει θα περασουν χρονια.
Ωραιο το κλουβακι φιλε μπραβο σου.
 
lazikos είπε:
Δεν σκουριαζει το κουνελοσυρμα ρε παιδια ειναι ανοξειδωτο.
κ να σκουριασει θα περασουν χρονια.
Ωραιο το κλουβακι φιλε μπραβο σου.

Κι εγω συμφωνω οτι διατηρειται αρκετα αλλα σκουριαζει στο τελος... Τουλαχιστο οσα εχω δει μετα απο καποια χρονια ειχανε σκουριασει κυριως στις συγκολλησεις! 😕
 
Συγνωμη που αργησα να σου πω για την πικροδαφνη αλλα το ξεχασα... Και σημερα ξαφνικά το θυμηθηκα. Η πικροδαφνη ανηκει στα μη ασφαλη για τους παπαγαλους ξυλα οποτε αν δεν την εβγαλες ηδη καλο θα ηταν να τη βγαλεις... 😉
 
Φίλε bts328 αν θες κοίτα και αυτό Ferplast - Flex
Έχει σε διάμετρο 12 και 16 χιλιοστά. Κοστίζει κάτι παραπάνω αλλά πιστεύω θα ομορφήνει την κατασκευή σου.
 
Ωραίο, απο την άποψη οτι μπορείς να δώσεις ό,τι σχήμα θέλεις.
Απο την πλευρά εξωπαράσητα όμως; Η χαρά της ψείρας
όλες αυτές οι αρθρώσεις😕. Ο καθένας πέρνει τα ρίσκα του.
 
Πολύ ωραίο και πρακτικό. Αν σκουριάσει βάλε λίγο χρώμα αλουμίνιο τοπικά και θα είναι καινουριο. Μετακόμισετα όμως πρώτο γιατι το χρώμα θέλει μια μέρα για να στεγνώσει και να σταματίσει να μυρίζει.
 
Back
Top