Γενικά Νέο μέλος στην οικογένεια... Ο Σήφης

TZANNSPY

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2016
Μηνύματα
1.707
Πόλη
Άγιος Δημήτριος
Καλησπέρα, σας παρουσιάζω το νέο μέλος της οικογένειας τον Σήφη, άρτι αφιχθέντα από την λεβεντογέννα Κρήτη.
Μόλις έκλεισε το πρώτο 8ωρο μαζί μας και μας έχει ήδη ξετρελάνει.
Πολλά ευχαριστώ στον φίλο @zack27 για τη συναλλαγή που είχαμε και την προμήθεια του πανέμορφου κοκατίλ.

received_10156549478464461.webp
received_10156549478444461.webp
received_10156549478434461.webp
 
Τι ομορφο παιδι ειναι αυτο!
Να σας ζησει! Και να περασετε πολλα πολλα χρονια μαζι!

Οσο για το Ζαχο τι να πει κανεις!
Εχω χαζεψει με τα πουλια που βγαζει! Και αυτος και ο Βαγγελης!

@zack27 μενει να μου βγαλεις και μενα ενα ροζ! 😛
 
Να σας ζήσει ο μικρος και να έχετε πολλές ευχάριστες στιγμές μαζί! Χαίρομαι που πήγε σε Καλά χέρια που θα το αγαπήσουν! Ανέστη το προσωπο δε θα αλλάξει! Ό χρωματισμός θα παραμείνει ως έχει. Τα pied δεν αλλάζουν! Ευχαριστούμε πολύ για την εμπιστοσύνη και τα καλά λόγια!
 
Πολυ χαίρομαι που δεν θα αλλάξει το προσωπάκι του Σήφη, γιατί ειναι μεγάλο φατσόνι!
Να τον χαίρεστε Σπύρο, μπράβο Ζάχο με τα καλλιστεία που βγάζεις, και...last but not least:
Πολύ όμορφο το χεράκι που στηρίζει τον Σήφη
 
Καλησπέρα Σπύρο! Καλώς τον δέχτηκες! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να χαίρεσαι την συντροφιά του! Είναι κούκλος και πολύ ιδιαίτερος με το παρδαλό του φτέρωμα! 🙂

Συγχαρητήρια και στον Ζαχαρία για την όμορφη κίνηση του και για την εξυπηρέτηση που έκανε! 👍
 
Να στε καλά παιδιά! Γιαννη τι εχει το χερι;
Τίποτα δεν έχει το χέρι, απλά φαίνεται πολυ ωραίο καθώς στηρίζει τον Σήφη. Σαν να συμβολίζει τη στενή σχέση ανθρώπου - πτηνού.
 
Πανέμορφος ο Σήφης! (μου αρέσει και τ όνομα του) :).ότι μεγάλωσε στα χέρια του Ζάχου, είναι εγγύηση! Θα είναι πουλί με, αγωγή!:D
Να τον χαίρεσαι Σπύρο, να περάσετε πολλά πολλά όμορφα χρόνια μαζί με υγεία και χαρά!👍
 
Μα λεω κι εγω τι εννοει για τα χερια μου; 😀
Έλα βρε... Τα χέρια ειναι που σε μεγάλο βαθμό μας διαχωρίζουν από τα άλλα θηλαστικά. Είναι σαν την προέκταση του ανώτερου εγκεφάλου μας. Όταν χτυπούν, αρπάζουν... Δείχνουν την άσχημη πλευρά του ειδους μας. Όταν χαϊδεύουν, στηρίζουν, υποβασταζουν, δείχνουν τη στοργικότητά μας. Την άλλη φορά λοιπόν Ζάχο ή Σπύρο θελουμε και μια φωτό με τον Σήφη να στέκεται στους αντίχειρες, μια και αυτοί ειναι που χαρτογραφούνται σε μεγάλη περιοχή του εγκεφάλου μας, ξεχωριστή από τα άλλα θηλαστικά! 🙂
 
Έλα βρε... Τα χέρια ειναι που σε μεγάλο βαθμό μας διαχωρίζουν από τα άλλα θηλαστικά. Είναι σαν την προέκταση του ανώτερου εγκεφάλου μας. Όταν χτυπούν, αρπάζουν... Δείχνουν την άσχημη πλευρά του ειδους μας. Όταν χαϊδεύουν, στηρίζουν, υποβασταζουν, δείχνουν τη στοργικότητά μας. Την άλλη φορά λοιπόν Ζάχο ή Σπύρο θελουμε και μια φωτό με τον Σήφη να στέκεται στους αντίχειρες, μια και αυτοί ειναι που χαρτογραφούνται σε μεγάλη περιοχή του εγκεφάλου μας, ξεχωριστή από τα άλλα θηλαστικά!:)
Σου έχω ξαναπεί πως χαίρομαι να διαβάζω τον γραπτό (δεν γίνεται κι αλλιώς) λόγο σου!
Είδατε, χάριν του Σηφαλιού (Ζάχου) διαβάζουμε...''λογοτεχνία'' ;)👍
Θέλουμε φωτογραφία του Σήφη στους αντίχειρες σου Σπύρο!:D
 
Είδατε, χάριν του Σηφαλιού (Ζάχου) διαβάζουμε...''λογοτεχνία'' ;)👍
Τρομάρα μου.. Έτσι έχει καταντήσει η λογοτεχνία στις μέρες μας; 😛
Θέλουμε φωτογραφία του Σήφη στους αντίχειρες σου Σπύρο!:D
, σε κάθε δυνατή πόζα.
Βασικά αν έχω καταλάβει σωστά ο Σήφης είναι ένα νεαρό πουλάκι, πανέμορφο, αλλά όχι και τόσο κουκλάκι όσο η κόρη του Σπύρου. Και οι δυο τους είναι νεαροί και εξελισσόμενοι, μια φρέσκια γενιά εύρωστων εγκεφάλων (και όχι μόνο), θα πρότεινα λοιπόν φωτό στους αντίχειρες της κορούλας του Σπύρου.
 
Back
Top