Γενικά Νατος ο φιλος μου παιδια!

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anatselo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anatselo

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2009
Μηνύματα
34
Πόλη
Αθήνα
Νατος ο φιλος μου παιδια...
 

Συνημμένα

  • p2080393mediumcc9.webp
    p2080393mediumcc9.webp
    23,3 KB · Προβολές: 100
Περισσότερες φτογραφίες
 

Συνημμένα

  • pic2.webp
    pic2.webp
    32 KB · Προβολές: 80
  • pic3.webp
    pic3.webp
    24,9 KB · Προβολές: 79
Πολύ γλυκό πλασματάκι, όμορφο χρώμα, ήρεμα ματάκια, φαίνεται ευτυχισμένο! Μου αρέσουν πάρα πολύ τα Ringneck! Να το χαίρεσαι!
 
απο το μεγεθος και χρωμα πειτε μου αν ξερει κανενας περιπου ποσο μπορει να ειναι η ηλικια του; Μου ειπαν 6 μηνων...Αλλα δεν ειχε ταμπελακι! Κουκλι δεν ειναι;
 
απο το μεγεθος και χρωμα πειτε μου αν ξερει κανενας περιπου ποσο μπορει να ειναι η ηλικια του; Μου ειπαν 6 μηνων...Αλλα δεν ειχε ταμπελακι! Κουκλι δεν ειναι;
Απο το χρωμα και το μεγεθος δεν μπορουμε να ξερουμε την ηλικια του.Αμα ειναι αρσενικο ειναι νεαρο μιας και δεν εχει το δακτυλιο στο λαιμο.Αλλα μπορει να ναι και ενηλικο θηλυκο. Οταν λες ταμπελακι μηπως εννοεις ταυτοτητα στο ποδι;

Το κλουβακι του ειναι προσωρινο;Γιατι ειναι αρκετα μικρο για το μεηεθος του πουλιου..
 
το κλουβι ειναι 50χ50χ80 ειναι μικρο; Μηπως ετσι φαινεται απο τη φωτο;δεν ειχε ταυτοτητα οχι...
 
Ringneck parakeet δεν ειναι; Σαν τους δικους μου! Να το χερεσαι! Μου φενεται παντως για θυληκο αλλα μικρο! Οχι και 6 μηνων ομως... Τουλαχιστον 8! Παντως φενεται μικρουλη! Ξερω πως μπορω να ξεχωρισω το φυλο! Καλα που το θυμηθηκα! Ειμαι επιθετικο η φοβιτσιαρικο; Αυτο θα το συνηδειτοποιησεις καλυτερα ομως μετα απο μια εβδομαδα... Οτι πληροφορια χρειαστεις εδω! 🙂
 
ΕΙναι φοβιτσιαρικο ακομα και καθολου επιθετικο... Τωρα τελευταια μου κανει ομως κατι πολυ κουλο...Απο τοτε που του εβγαλα τον καθρευτη απο το κλουβι μπαινει μεσα στην τροφη του και την πεταει ολη απεξω... Του πηρα σημερα καινουρια παιχνιδια και βλεπουμε...Αν μπορεις και σου εχει τυχει κατι αναλογο παρακαλω βοηθησε με!
 
οχι δεν ειναι απο την τροφη σιγουρα απλα δεν του ειχα πολλα παιχνιδια και μαλλον βαριοταν τωρα περιμενω αντιδρασεις απο τα νεα του παιχνιδια...Απο κλουβι ειμαι ενταξει πιστευω με 50χ50χ80 τετραγωνο και οριζοντια καγκελα!
 
Απο συμπεριφορα πως ειναι Νικο;Ηρεμισε καπως;Να του δινεις καθημερινα φρεσκα φρουτα και λαχανικα σε ξεχωριστο μπολακι. Και ας μην τρωει στην αρχη. Μην ξεχνα να τα αφαιρεις ομως μεσα σε 2-4 ωρες διοτι αλλοιωνονται.
 
Ηρεμησε λιγο αλλα ακομα φοβαται αρκετα... Τωρα ψαχνω για παιχνιδια και τετοια πραγματακια... Καμια ιδεα σε ΠΜ?
 
Να το χαίρεσαι το πουλάκι! Πολύ όμορφο! Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί στους παπαγάλους και ειδικότερα στα ringneck, μιας και αναφερόμαστε σε αυτά, φαίνεται έτσι το ράμφος τους;Εχω δεί αλλα πουλιά του ιδίου ειδους και έχουν πιο έντονο κόκκινο ράμφος, άλλα πιο αχνό, άλλα συμαδεμένο απο χτυπήματα και άλλα κάπως αχνοκόκκινο και μαύρο... Μπορόυμε να κάνουμε κατι και να φαίνεται το ράμφος κατακόκκινο όπως στις φωτογραφίες! Καταλαβαίνουμε για την υγεία ή την ηλικία του κάθε πουλιού απο το ράμφος του;
 
Νίκο είναι καταπληκτικό! Είναι απίστευτα γλυκό! Να το χαίρεσαι!
 
Back
Top