Φροντίδα Να έχω το καναρίνι πρωί σαλόνι και βράδυ κουζίνα;

Ισιδωρα

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουλ 2017
Μηνύματα
12
Πόλη
Μέγαρα
Τον Τουιτι που απεκτησα τον εβαλα στην κουζινα η οποια ειναι πολυ φωτεινη, ομως μηπως παρουσιαστει προβλημα; Μηπως να τον εχω το πρωι σαλονι και βραδυ κουζινα; Ευχαριστω
 
Καλό θα ήταν, να το έχεις μόνιμα έξω και με προστασία απο το κρύο και τα αρπαχτικά.
Αν δε γίνεται αυτό,τότε μέσα και σε ένα μόνιμο μέρος, χωρίς μετακινήσεις γιατί θα στρεσσαριστει...
Όχι στην κουζίνα καλύτερα... Διάβασε εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Επιλογή-θέσης-κλουβιού-στο-σπίτι.25549/ και να σου ζήσει.. :)
 
Καλημερα και καλο μηνα! Αναφερομαι στο χτεσινο θεμα οσον αφορα την τοποθετηση του Τουιτι! Εξω αποκλειεται γιατι ειμαι σε πολυκατοικια 5ου οροφου! Το μονο τελικα που βρισκω δυστυχωςειναι η κουζινα. Θαχω προβλημα τελικα; Εχει καποιος αλλος το καναρινακι του στην κουζινα;
 
Οι διαθέσιμες επιλογές που έχει καθένας μας, είναι ένα θέμα που πρέπει να εξετάζουμε πριν από την αγορά του πουλιού. Στην περίπτωση σου και σύμφωνα με τις επιλογές που έχεις, η λύση του μπαλκονιού εξακολουθεί να είναι η καλύτερη. Αν αυτό που σε φοβίζει είναι τα αρπακτικά, μπορείς να αγοράσεις ένα προστατευτικό από αυτά που πωλούνται στα καταστήματα και να το τοποθετήσεις πάνω από το κλουβί.

Οι άλλες επιλογές που έχεις, δεν σκοτώνουν αμέσως το πουλί, αλλά κατά πάσα πιθανότητα, αργά ή γρήγορα το επόμενο θέμα που θα συζητάμε θα είναι κάποιο πρόβλημα υγείας του πουλιού.
 
Εξω αποκλειεται γιατι ειμαι σε πολυκατοικια 5ου οροφου!

Και που είναι το πρόβλημα; Και στην ταράτσα να τα είχες αν είναι προστατευμένα από καιρικά φαινόμενα και αρπακτικά είναι καλύτερα από την κουζίνα.
 
Δεν γινεται βεραντα γιατι ειναι δυτικη
Την πιανει πολυ ο αερας γενικα. Ομως η κουζινα ειναι δυτικη κι αυτη με πολυ φως τοχω βαλει σε σημειο μακρια απο την συσκευη κουζινας στον τοιχο. Κοντα στην πορτα και δεν υπαρχουν ρευματα. Υπαρχει καλος αερισμος στον χωρο. Το βραδυ να το σκεπαζω το κλουβακι; Το ξερω οτι δεν ειναι σωστο αλλα ειναι μια λυση να ηρεμει. Αν και εγω δεν εχω μεγαλη κινηση στην κουζινα. Το φως δεν το ανοιγουμε γιατι εχουμε ενα μικρο φως που χρησιμοποιουμε αυτο. Αν σκεπασω το κλουβι να το σκεπασω ολο 'η τη σκεπη και τα πλαγια; Ευχαριστω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myrto.
Back
Top