Φροντίδα Να αγοράσω νέο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης possidi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

possidi

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα παιδιά,

Όσο περισσότερο μελετάω το συγκεκριμένο site, τόσο αυξάνονται οι γνώσεις μου γύρω από τον κόσμο των πουλιών και σας ευχαριστώ πολύ για αυτο!

Κρίμα που δεν σας είχα ανακαλύψει πριν από το να αρχίσω να ασχολούμαι και γω με το μικρό μου φίλο. Σκέφτομαι λοιπόν να επανορθώσω σχετικά με το λάθος που είχα κάνει αγοράζοντας στρόγγυλο και όχι τετράγωνο κλουβί για το καναρινάκι μου.

Αξίζει να προχωρήσω σε μια τέτοια αγορά; Που μπορώ να πουλήσω το ενός μηνός στρόγγυλο κλουβί που ήδη έχω;

Στεναχωριέμαι λίγο για τα χρήματα που θα χάσω και έχω κάπως δεύτερες σκέψεις...☹

Τι μου προτείνετε να κάνω;
 
Καλημερα! Μη στενοχωριεσαι ποτε δεν ειναι αργα για γνωσεις 😉
Αξιζει πραγματικα τον κοπο γιατι μιλαμε για την υγεια του πουλιου σου.. Με το στρογγυλο κλουβι δεν πεταει σωστα κι αυτο εχει επιπτωσεις...
Το ειχες παρει πολυ ακριβα;
Ασε που δεν πηγαν χαμενα τα λεφτα σου!
Ολοι καποια στιγμη εχουμε χρειαστει ενα αδειο κλουβι για διαφορες περιπτωσεις..Αποθηκευσε το και καντου δωρο ενα καινουριο και μεγαλυτερο,θα δεις αμεσως τη διαφορα! Ειμαι 100%σιγουρη οτι θα γινει πιο χαρουμενο
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά,

Το έβαλα ήδη αγγελία ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ ΙΤΑΛΙΚΟ ΚΛΟΥΒΙ IMAC aggelies | μικρές αγγελίες - PoulaTo.Gr και σε λίγο θα πάω να πάρω ένα καινούργιο κλουβάκι στις διαστάσεις που μου πρότεινε ο φίλος mgerom. Αν το στρόγγυλο που έχω δεν πουληθεί, τότε θα το κρατήσω για "εφεδρικό" όπως μου πρρότεινε η fabio.

Σας ευχαριστώ και πάλι!
 
Πολυ καλα εκανες και μπραβο σου
Παντως οταν μπορεσεις παρε κι ενα μικρο να το εχεις θα σε βολεψει αν θες να μεταφερεις το μικρο σου φιλαρακι σε ταξιδι η για τον κτηνιατρο 😉
Περιμενουμε φωτο απο το καινουριο του σπιτακι μαζι με τον μικρο μεσα ε;😛
 
Εγω πάλι θα σου πρότεινα να μην το πουλήσεις γιατι θα κάνεις "κακό" στον επόμενο κατόχό του! 🙂

Μια πολύ όμορφη ιδέα (εκτός απο το να το κρατήσεις σαν εφεδρικό κλουβί για ώρα ανάγκης) είναι να το χρησιμοποίησεις ως διακοσμητικό εσωτερικού η εξωτερικού χώρου, βάζοντας μέσα κάποια πολύ όμορφα αναρηχητικά φυτά και ένα κεράκι. Θα δώσει άλλο ατμόσφαιρα στον χωρο σου:).

Νά παρεις οπωσδήποτε καινούριο κλουβάκι στο φιλαράκι σου, και μην ξεχνάς : Οσο μεγαλύτερο τόσο καλύτερο.
 
Γεια σας και παλι,

Ακουσα τις συμβουλες σας και πηρα ενα το Cova 42 της Imac με διαστασεις 43 x 26 x 37 cm και τιμη €30.

Απ'οτι φαινεται αρεσε πολυ στο μικρο μου φιλο αφου κανει συνεχεια οριζοντιες πτησεις στο νεο του σπιτι.

Οντως η αλλαγη του εκανε καλο και φαινεται στη συμεριφορα του και φυσικα στην εντονοτερη κινητικοτητα του.



Καλο απογευμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: vag990
Πολύ καλό.
Βάλε μια μακρινή φωτό να φαίνεται όλο το κλουβί για να ακούσεις και τα σχόλια
που θα γίνουν για την τοποθέτηση όλων των εξαρτημάτων 😉
 
Back
Top