Γενικά Να αγορασω για τον παπαγαλο harness για χαμστερ;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Βρηκα σε ενα pet shop ενα harness σαν αυτο της παρακατω φωτογραφιας. Ελεγε πανω οτι ειναι για χαμστερ, αλλα ηταν φτιαγμενο οπως ακριβως κι αυτα των πουλιων. Επισης το μεγεθος μου φανηκε ιδανικο για τον παπαγαλο μου. Τι λετε, να το παρω;

images.webp
 
Αυτό το βάζεις κάτω απο τα φτερά του παπαγάλου και μπορείς να τον βγάλεις για ελεύθερη πτήση έξω απο το σπίτι. Ειναι ακριβώς σαν τα λουριά για τα σκυλιά μόνο που ειναι για πουλιά!
 
Σε ποιο pet shop το βρήκες (γιατι σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ ενα) και σε ποια τιμη;
 
Αυτό το βάζεις κάτω απο τα φτερά του παπαγάλου και μπορείς να τον βγάλεις για ελεύθερη πτήση έξω απο το σπίτι. Ειναι ακριβώς σαν τα λουριά για τα σκυλιά μόνο που ειναι για πουλιά!
α οπως βγαζουμε βολτα τον σκυλο αν βρω στο πετσοπ θα παρω και εγω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Δημητρη εγω το βρηκα στο pet city της γλυφαδας, πρεπει να εχει σε ολα τα μεγαλα pet city. Το συγκεκριμενο εκανε 12 ευρω.. Δεν βρηκα πουθενα harness για πουλια, αυτο που παρεθεσα και στη φωτο ειναι για χαμστερ, ειναι ομως ιδιο με αυτο των πουλιων απ οτι καταλαβαινω,
 
... Ελεγε πανω οτι ειναι για χαμστερ...Τι λετε, να το παρω;

Σου συνιστώ να μην το πάρεις. Αφού είναι κατασκευασμένο για χάμστερ, δεν είναι σίγουρο πως είναι κατάλληλο και για πουλιά.


Τι ακριβώς είναι αυτό;

Για το bird harness Αγγελική, μπορείς να διαβάσεις πληροφορίες εδώ: https://community.petbirds.gr/threads/Βρήκα-πληροφορίες-για-το-bird-harness.3657/

Το ότι δεν πωλείται σε καταστήματα της Ελλάδος ισχύει ακόμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Γινεται καπιος να φτιαξει ενα; Το λεω επιδη στα σαιτ που τα πουλανε ειναι πανακριβα.
 
Γινεται καπιος να φτιαξει ενα; Το λεω επιδη στα σαιτ που τα πουλανε ειναι πανακριβα.
Πιστεύω πως όποιου ''πιάνουν'' τα χέρια του μπορεί να το κατασκευάσει.
Θα βρω και θα βάλω φωτογραφίες οι οποίες θα βοηθήσουν μια τέτοια προσπάθεια (αρκεί και τα υλικά βέβαια να είναι τα κατάλληλα):)
 
Back
Top