Γενικά Να αγορασω budgie ή lovebird;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MR101140
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MR101140

PB New Member
Εγγραφή
27 Απρ 2009
Μηνύματα
2
Πόλη
Άρτα
γεια σας τι να κανω... Να παρω Lovebirds ή Budgie; Ποια η τιμη του τελευταιου;
περιμενω σας παρακαλω μια απαντηση
😱;)
 
το αν θα πάρεις Lovebird ή Budgie θα το αποφασίσεις ο ίδιος. Ρίξε μια ματιά στα topics που λένε για το καθένα, θα βοηθηθείς πστεύω.
η τιμή των Lovebirds είνα απο 20-40 ευρώ ανάλογα με το χρώμα και των Budgies 10-25(μιλάμε πάντα για τιμές pet shop). Εάν θέλεις να το πάρεις ταισμένο στο χέρι ή απο εκτροφείο τότε πηγαίνεις στα 90-120
μη βιαστείς να διαλέξεις, μελέτησε καλά τα είδη και αποφάσισε
Φιλικά, βας
 
Συγνώμη τα Lovebirds μπορουν να φτάσουν μεχρι τα 60 ευρώ απο pet shop
 
εεμ και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που μου το ειπαν 2 κοπέλες σε 2 διαφορετικά πετ σοπ. Πολλά είναι, αλλα τι να κάνουμε;😛
 
εεμ και εγώ αυτό πίστευα μέχρι που μου το ειπαν 2 κοπέλες σε 2 διαφορετικά πετ σοπ. Πολλά είναι, αλλα τι να κάνουμε;😛



Τους λεμε:"Γεια σας, ευχαριστω πολυ.."
Και παμε σε αλλο πετ σοπ που δεν κοροιδευουν τους πελατες... 😉
Οχι και 60 ευρω το Lovebird😱
 
είναι όμορφα όμως πανάθεμά τα. Εγώ θα πάω μέχρι την Παρασκευή να πάρω αυτο που θέλω απο ενα πετ σοπ με ευτυχώς καλές συνθήκες.
50 ευρω μου είπε οτι κάνει αλλα δεν ειναι τα συνηθισμένα που έχουν οι περισσότεροι με πρασινο πορτοκαλι κόκκινο..λέτε πως είναι πολλα τα λεφτα;
εχουν δαχτυλίδι πάντως και ξέρω πως στο πετ σοπ ήρθαν τον τελευταίο μήνα η κοπελια εκει (συμπαθεστατη,όχι σαν τους περισσοτερους πετσοπαδες) μου είπε οτι ειναι του 09.. Θα σας βάλω φώτο καποια στιγμή στο δικό μου τοπικ (ξεφυγα λιγο ε;😀)
 
αλλα δεν ειναι τα συνηθισμένα που έχουν οι περισσότεροι με πρασινο πορτοκαλι κόκκινο


Δηλαδη τι εχουν αυτα καλε;

50 ευρω μου είπε οτι κάνει λέτε πως είναι πολλα τα λεφτα;

Δεν ειναι και τελειως τραγικη η τιμη!
Αν σου αρεσαν πολυ τοτε ειναι ανεκτιμητα!
Αν ειναι και του 09 μια χαρα!
Θα εχεις και μικρουλη...
Αν θες ομως ζευγαρι προσεχε μην ειναι αδερφια!
 
οχι δε θέλω να πω οτι έχουν κατι. Πανέμορφα είναι απλα εγώ θέλω το μπλε, μου έχει κολλήσει. Δεν υπάρχει καμια διαφορά παρα μόνο στο χρώμα,έχω στο album μου αυτο που θέλω να πάρω (αν πέρασα σωστα τη φωτογραφια)
 
ειναι πανεμορφο! Εγω τον κοκο μου τον πηρα45€αλλα ξερω οτι υπαρχουν και φθηνοτερα.. Κατα τη γνωμη μου βεβαια αφου αποφασισες να παρεις Lovebird παρε αυτο που ερωτευτηκες και ας εχει και10€πανω.. Μην ξεχνας πως θα σε συντροφευει γι αρκετο καιρο απο δω και περα 😉



αν ειναι και αντιθετου φυλου καλυτερα! Το διαβαζα και δε το πιστευα, κ ομως το βλεπω και στο δικο μου οτι συμπαθει πολυ πιο ευκολα τα κοριτσακια.. Τη δε αδερφη μου που ειναι6χρονων αν κ τη βλεπει λιγο ειναι η μονη που την αφηνει να τον χαιδευει!
 
δεν ξερω για τα Lovebird αλλα για τα Budgie αξιζει ο κοπος εγω εχω δυο το ενα θυληκο και το αλλο αρσενικο αλλα ειναι μυκρα και μαλλον θα παρω και αλλο
 
Back
Top