Αναπαραγωγή Να αλλάξω θέση στη ζευγαρωστρα για να αποφύγω τη ζέστη;

kingXristos

PB New Member
Εγγραφή
21 Μαϊ 2014
Μηνύματα
232
Πόλη
Αθήνα
Να αλλάξω θέση στη ζευγαροστρα την Παρασκευή λογικά εκκολαπτοντε. Άλλα βλέπω πως η καναρα ζεστάνετε πολύ ανοίγει φτερά άφηνει κενό από τα αυγά και ανοίγει το στόμα;
 
Ναι αν νομιζεις οτι εκει που θα τη βαλεις θα εχει λιγοτερο ζεστη τοτε ναι, φυσικα μιλαμε απο πανω προς τα κατω και οχι σε αλλο χωρο που δεν γνωριζει η θηλυκια γιατι μπορει να αφησει τα αυγα
 
Έκανε σαν τρελή! Πέρα δώθε και κυνηγούσε το αρσενικό την έβαλα πάλι πίσω δλδ πανό στο τραπέζι και ηρέμησε και έκατσε πάλι στη φωλια της
 
λογικο συνηθως δε δεχονται την παραμικρη αλλαγη στην επωαση, αφηνουν τα αυγα. Αστη εκει που ηταν αν δεν την πιανει ο ηλιος ειναι οκ, να ζεστενεται και να κανει οσα λες ειναι λογικα και αναμενομενα
 
Θα της βάλω ένα καλύτερο σκιάχτρο δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
Μπορεί η αλλαγή που έκανα να ήταν και ύψος αλλά ήταν κατο από το τραπέζι στο πάτωμα
 
Δεν έχεις κάποιο ψηλό φυτό να της βάλεις μπροστά; Μία ομπρέλλα θαλάσσης;
 
αλλο πανω στο τραπεζι εχοντας υψος και τιποτα απο πανω της αλλο στο πατωμα μεγαλη αλλαγη για αυτη και δεν τη δεχτηκε. Πρεπει να προνοουμε εξαρχης για αυτα γιατι μετα δεν γινονται αλλαγες. Προσπαθησε να ναι απολυτα σκιερο το μερος γιατι θα "παρει φωτια" κλωσσοντας
 
Ρωτουσα την άλλη φορά αν υπάρχει περίπτωση να κρυωσουν τα αυγά εκεί που κάνει κενό ανάμεσα τους;
 
Η λειτουργεί σαν θερμοστάτης και σηκώνεται δλδ γιατί πρέπει να κρυωσουν. Σηκώνεται για πάρτη της ηγια τα αυγά;
 
Και για τα δύο, λάβε μέτρα γιατί κινδυνεύει το θηλυκό σου κατά την γνώμη μου. Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά νομίζω πως πρέπει.
 
Δεν μου είπες όμως αγαπητή. Αφού μπανιέρα δεν κάνει αλλαγή θέσης δεν κάνει! Μόνο ένα σκιάστρο από πανό θα αρκεί;
 
Αυτό εσύ το ξέρεις ανάλογα με τις ώρες (διάρκεια και ποιες ώρες ) που χτυπάει ο ήλιος το κλουβί.
Η επιλογή της κατάλληλης θέσης του κλουβιού από κάθε άποψη (κρύο, ρεύματα, αρπακτικά, ήλιος, βροχή) είναι κάτι που μας απασχολεί σε προηγούμενο χρόνο.
Τώρα θα κάνεις κάτι προσωρινό και όταν ολοκληρωθεί η αναπαραγωγή θα διαλέξεις άλλο μέρος.
 
Ήταν τέλεια η θέση από όλες τις άλλες άποψεις εκτός αυτής. Πριν λίγες μέρες είχα επικίνδυνο αέρα τι να κάνω
Δεν μου έρχονται όλα εύκολα!
 
Νομίζω πως τα κατάφερα καλύτερα Σήμερα και άφθονη σκιά και περισσότερος αερισμός. Βέβαια η θερμοκρασία είναι κιόλας 29 βαθμούς
 
Back
Top