Αναπαραγωγή Να απομακρύνω το αρσενικό;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giouli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

giouli

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
50
Πόλη
Κατερίνη
δεν ξερω αλλα με εχουν μπερδεψει μερικοι μου λενε οτι καλα θα ειναι να αφησω τον αρσενικο με την θυλικια και τα μικρα καποιοι αλλοι μου λενε να τον βγαλω γιατι αμα θελησει να ζευγαρωσει ξανα θα σκοτωσει τα μικρα βασικα απο οτι βλεπω δεν εχει εχρικη συμπεριφορα και μαλιστα ταιζει και τη θυληκια δεν κσερω τι να κανω, α και μια ακομα ερωτηση εδω και 2 μερες δεν βγηκε αλλο πουλακι συμαινει οτι τα αλλα αυγα ειναι κλουβια ή να περιμενω και αλλο;
 
Να περιμένεις εννοείτε για τα μικρά. Ποτέ μην ακούς απόψεις άλλων για θέματα συμπεριφοράς των καναρινιών σου! Εσύ πρέπει να τα παρακολουθείς και να προσέχεις την συμπεριφορά τους και είσαι αυτός που θα αποφασίσει αν θα τα χωρίσεις ή όχι, κανένας άλλος. Αφού βλέπεις ότι είναι σωστός και δεν παρατηρείς κάποια συμπεριφορά εχθρική, νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσεις μαζί.
 
εφοσον δεν δημιουργει προβλημα δεν θα τον βγαλεις απο το κλουβι. Ποτε γεννηθηκαν τα αυγα και ποτε εσκασαν τα πρωτα;
 
το τελευταιο εσκασε πριν 2 μερες με διαφορα απο το πρωτο μιαμιση μερα
 
το τελευταιο αυγο που γεννηθηκε εσκασε πριν 2 μερες;
 
για την ακριβεια το πρωτο εσκασε παρασκευη κατα τις 6 το απογευμα και το δευτερο το ειδα κυριακη πρωι
 
Να περιμένεις εννοείτε για τα μικρά. Ποτέ μην ακούς απόψεις άλλων για θέματα συμπεριφοράς των καναρινιών σου! Εσύ πρέπει να τα παρακολουθείς και να προσέχεις την συμπεριφορά τους και είσαι αυτός που θα αποφασίσει αν θα τα χωρίσεις ή όχι, κανένας άλλος. Αφού βλέπεις ότι είναι σωστός και δεν παρατηρείς κάποια συμπεριφορά εχθρική, νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσεις μαζί.

😀 . Εξαιρετικό, σαν ανέκδοτο ακούγεται.
Με αυτό το σκεπτικό πρέπει να μην ακούσει αυτό που της προτείνεις
γιατί και εσύ είσαι ένας ΑΛΛΟΣ. (Εκτός και εάν εσύ δεν είσαι ένας άλλος
απο τους άλλους, αλλά ένας άλλος που θεωρείται ίδιος) Τι μπέρδεμα! :D
 
😀 . Εξαιρετικό, σαν ανέκδοτο ακούγεται.
Με αυτό το σκεπτικό πρέπει να μην ακούσει αυτό που της προτείνεις
γιατί και εσύ είσαι ένας ΑΛΛΟΣ. (Εκτός και εάν εσύ δεν είσαι ένας άλλος
απο τους άλλους, αλλά ένας άλλος που θεωρείται ίδιος) Τι μπέρδεμα! :D


Νομίζω ότι έγινα απόλυτα σαφής ΣΕ ΠΟΙΟ ΘΕΜΑ να πάρει κάποιος αποφάσεις μόνος του. Τώρα, οι ειρωνείες και τα υπόλοιπα δεν νομίζω ότι σε κανουν πιο έξυπνο.🙄 Τουλάχιστον θα περίμενα να πεις και μια διαφορετική γνώμη χωρίς να νομίζεις ότι λέμε ανέκδοτα.
 
σημερα το πρωι ειδα το ενα αυγο μεσα απο τη φωλια να ειναι κατω στο κλουβι τι μπορει να εγινε; Καταλαθος ή επιτιδες; Μηπως κινδυνευουν και τα μικρα;
 
μπορει το αυγο να το παρεσυρε το θηλυκοα κατα λαθος αυτο πετατο τα αλλα αυγα αστα ακομα μην τα βγαζεις, τα μικρα δεν κινδυνευουν μηυν ανησυχεις
 
μαλλον κατλαβε η καναρα οτι δε θα εκολαφθει νεοσσος η οτι ηταν ασπορο και το πεταξε εξω.
 
γιωργο μου αν καταλαβα καλα το αυγο που εριξε εξω η καναρα επρεπε να ειχα ήδη σκασει. Οταν περνανε οι μερες και τα αυγα δεν εκκολάπτονται πολλες καναρες τα πετανε οι ιδιες εξω γιατι καταλαβαινουν οτι ειναι ασπορα. Αυτο καταλαβα και εδωσα την παραπανω απαντηση... Εκτος και αν δεν εχω καταλαβει καλα.
 
η αληθεια ειναι οτι τα δυο αυγα επρεπε ηδη να εχουν βγει αλλα το αυγο μεσα ειχε πουλακι
 
Back
Top