Γενικά Να αφήσω το πουλί σε χώρο που θα γίνει βιολογική απεντόμωση;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης minaaaa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

minaaaa

PB New Member
Εγγραφή
27 Μαϊ 2024
Μηνύματα
77
Παιδια σοσσς
Εχω απο της 14.08 με τσιμπαει κατι σε σημειο να εχω τρελη φαγουρα που μεχρι και σε γιατρους ετρεξα μη τα πολυλογώ βρηκα εδω και κατι μερες εναν κοριο σε μεγαλο σταδιο που αυτο σημαίνει οτι δεν ειναι απλα ενας σιγουρα υπαρχουν μωρα που δεν βλεπω..Σας παρακαλω πειτε μου θα κανω βιολογικο καθαρισμό αυτος μου ειπε οτι δεν υπάρχει θεμα να ειναι το πουλι μεσα αλλα επειδη φοβαμαι και δε τους εμπιστευομαι εσεις που γνωριζετε να το αφησω η οχι? Και επισης υπαρχει περιπτωση να εχει κολλήσει τιποτα ? Και αν επιτρέπεται να το αφησω ενω γινεται η διαδικασια αν εχει κολλησει κατι με τη διαδικασια θα πιαστει να καθαριστει και αυτο μεσα στην ατμοσφαιρα του σπιτιου? Ισως ρωταω βλακειες αλλα πραγματικα μονο εγω ξερω τι περναω τοσο καιρο....Δωστε μου τα φωτα σας !!!
 
Με ποιον τρόπο θα γίνει η απεντόμωση;
Αν χρησιμοποιηθούν φάρμακα / χημικά, θα πρέπει να γνωρίζεις τα ονόματά τους και να σε διαβεβαιώσουν ότι είναι ακίνδυνα για το πουλί.
θα πιαστει να καθαριστει και αυτο μεσα στην ατμοσφαιρα του σπιτιου?
Χωρίς να είμαι εντελώς βέβαιος, δεν νομίζω ότι καθαρίζουν την ατμόσφαιρα του σπιτιού...αλλά επιφάνειες. Επίσης, πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά δεν πιστεύω ότι στην ατμόσφαιρα κυκλοφορεί κάτι σε έντομο, αυγό, προνύμφη κλπ.
Επίσης διάβασα ότι προτιμούν μεν τους ανθρώπους, αλλά μπορούν να προσβάλλουν και πτηνά, αρουραίους, νυχτερίδες....επομένως ίσως θα ήταν χρήσιμο να μιλήσεις και με πτηνίατρο όταν συλλέξεις τις πληροφορίες σχετικά με την απεντόμωση που θα γίνει.
 
Με ποιον τρόπο θα γίνει η απεντόμωση;
Αν χρησιμοποιηθούν φάρμακα / χημικά, θα πρέπει να γνωρίζεις τα ονόματά τους και να σε διαβεβαιώσουν ότι είναι ακίνδυνα για το πουλί.

Χωρίς να είμαι εντελώς βέβαιος, δεν νομίζω ότι καθαρίζουν την ατμόσφαιρα του σπιτιού...αλλά επιφάνειες. Επίσης, πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά δεν πιστεύω ότι στην ατμόσφαιρα κυκλοφορεί κάτι σε έντομο, αυγό, προνύμφη κλπ.
Επίσης διάβασα ότι προτιμούν μεν τους ανθρώπους, αλλά μπορούν να προσβάλλουν και πτηνά, αρουραίους, νυχτερίδες....επομένως ίσως θα ήταν χρήσιμο να μιλήσεις και με πτηνίατρο όταν συλλέξεις τις πληροφορίες σχετικά με την απεντόμωση που θα γίνει.
τι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να κάνω για την πληρη εξουδετέρωση? πρώτη φορά το παθαίνω και πραγματικά δεν έχω ιδέα θα το μεταφέρω σε άλλο σπίτι για σιγουριά!!
 
τι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να κάνω για την πληρη εξουδετέρωση? πρώτη φορά το παθαίνω και πραγματικά δεν έχω ιδέα θα το μεταφέρω σε άλλο σπίτι για σιγουριά!!
Δεν είμαι σε θέση να έχω άποψη.
 
τι θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να κάνω για την πληρη εξουδετέρωση?
Γιατί δεν περιμένεις να τελειώσει η απεντόμωση. Μπορεί να είναι αποτελεσματική.
 
Back
Top