Αναπαραγωγή Να βάλω θηλυκιά white face με αρσενικό white face 5 μηνών;

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα μπωρο να βάλω μια θυλικια white face 1 χρόνου με έναν αρσενικό white face 5μηνων για ζευγάρωμα;

Χρειάζονται.. Κάποιο μεγάλο κλουβί;ζευγάρωστρα;
 
Έχω καθαρίσει τα "εκτός θέματος" μηνύματα που προέκυψαν από τις ασαφείς ερωτήσεις.

@Antoninho30, προσπάθησε σε παρακαλώ να συγκεντρώσεις τις σχετικές ερωτήσεις σου σε ένα μήνυμα και να τις θέσεις με όσο πιο ξεκάθαρο τρόπο μπορείς.
 
Καλησπέρα μπωρο να βάλω μια θυλικια white face 1 χρόνου με έναν αρσενικό white face 5μηνων για ζευγάρωμα;

Χρειάζονται.. Κάποιο μεγάλο κλουβί;ζευγάρωστρα;

ειναι μικρα τα πουλια ηλικιακα για αναπαραγωγη! τα αρσενικα ειναι μετα τον πρωτο χρονο ετοιμα και τα θυληκα μετα τον εναμιση χρονο! Οποτε οχι δε μπορεις! Δε καταλαβαινω ποιος ειναι ο λογος βιασυνης για κατι τετοιο! το πουλακι το αλλο τωρα δε το πηρες;
 
Ναι το έχω 2 βδομάδες... Βλέπεις καμιά βιασύνη;η ερώτηση μου ήταν απλή και ξεκάθαρη.. Και αναφέρθηκα και πιο πάνω ότι δεν είχα σκοπό να τα βάλω μαζί...
 
η ερώτηση μου ήταν απλή και ξεκάθαρη.

Αγαπητέ φίλε, with no offence, για να ήταν απλή και ξεκάθαρη θα έπρεπε να ήταν διατυπωμένη αλλιώς. Το ότι το καταλαβαίνεις εσύ που το έγραψες δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το καταλαβαίνουν και οι άλλοι.:)

Νομίζω πως όλοι όσοι το διάβασαν (συμπεριλαμβανόμενου και εμου) και ευγενικά έσπευσαν να βοηθήσουν, το έκαναν διότι θεώρησαν ότι θελεις να τα βάλεις μαζί, για αυτό και ψάχνεις να βρεις κλουβί, και ότι θελεις να το κάνεις άμεσα εφοσον δεν ειμαστε στον Σεπτέμβριο (π.χ) αλλά σε αναπαραγωγική περίοδο.

Άποψη μου και πάντα φιλικά.
 
Δυστυχώς δεν έγινα σαφής... Εγώ ήθελα να μάθω ποτέ μπορούν να μπουν μαζί... Και σε τι κλουβί... Και όσο για το ζευγάρωμα ρώτησα από ποτέ μπορούν να ζευγαρωσουν
[automerge]1549616343[/automerge]
Και τα μισά μυνήματα που έγραψα εχθές έχουν σβηστεί... Οπότε δεν φταίω εγώ..
 
Στο αρχικο σου ερωτημα ρωτας αν μπορεις να τα βαλεις μαζι για αυτο και μας λες κ τις ηλικιες τους! τι κλουβι εχεις τωρα; Μπορεις να μας βαλεις φωτο να το δουμε αν κανει;
 
Back
Top