Γενικά Να βάλω κίτρινη βιταμίνη;

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γειά σας παιδια τωρα πιυ έχω νεοσσους να βάλω βιταμίνη κίτρινη.;
 
Γειά σας παιδια τωρα πιυ έχω νεοσσους να βάλω βιταμίνη κίτρινη.;
Αν με το "κίτρινη βιταμίνη" εννοείς αυτά τα κίτρινα χύμα σκευάσματα που βρίσκουμε σε όλα τα pet ... ρητά όχι...
Αν εννοείς κάποιο συμπλήρωμα βιταμινών που θα μπει στο νερό και απλά έχει κίτρινο χρώμα... Ναι.
Αν μιλάς για αυγοτροφή με κίτρινο χρώμα επίσης ναι...
Πάνω απ' όλα όμως πρέπει να γνωρίζεις ποια σκευάσματα χρειάζονται και ποια πιθανόν αντί καλού να κάνουν κακό στα φιλαράκια σου.
 
Η κίτρινη βιταμίνη που πουλάνε στα πετ σοπ δεν είναι παρά μόνο ληγμένα μπισκότα με μέλι.. Δεν προσφέρουν τίποτα μόνο λίπος.. Διάβασε αυτά για τη διατροφή τους: Δινω στα καναρινια μου κοκκινη βιταμινη, κανω καλα; , Χύμα ή συσκευασμένη τροφή για το πουλάκι μας;

Όταν έχουν μικρά, καθημερινά ένα καλά βρασμένο αυγό (για 12 λεπτά) είναι ό,τι πρέπει!
 
'Η αυγοτροφή από καλή εταιρία ή φτιάξε κάτι μόνος σου. Τι χρώμα είναι τα πουλάκια; Κοκκινίζουν λίγο; Το ζευγάρι είναι αυτό της φωτογραφίας;

Από ότι βλέπω πρόκειται για σύμπλεγμα βιταμινών - ιχνοστοιχείων. Διαλύεις σε νερό το πολύ για 5 μέρες χορήγηση. Το χρειάζεσαι όμως; Από διατροφή πως τα πάνε;
 
Από τη στιγμή που έχει όνομα και συσκευασία, δεν μιλάμε για την "γνωστή" κίτρινη βιταμίνη.

Σχετικά με την αρχική σου ερώτηση και γενικά με παρόμοιες ερωτήσεις για προϊόντα, δεν υπάρχει καλό και κακό. Το καλό και το κακό το προσδιορίζουν τα δικά μας στάνταρ, οι δικές μας απαιτήσεις. Για να δοθεί μια απάντηση σε αυτό που ρωτάς, θα πρέπει να μας πεις πρώτα τι απαιτήσεις έχεις από το προϊόν για να σου πούμε αν τις καλύπτει.
 
Είναι ένα πολυβιταμινούχο σκεύασμα που σε σωστή δοσολογία και συνετή χρήση θα κάνει καλό.
Σε αντίθετη περίπτωση η υπερδοσολογία όπως παντού... μόνο κακό.
 
Αν μπορεις βοήθαμε πως να το χορηγησω πες μου οδηγείες τωρα αν μπορεις...
 
δηλαδη στην ποτοστρα ποσι σκονη να βαλω.;

σεια ποτιστρα ποσα απο εκεινο το κουταλακι που ειναι κολλενο να βαλω.;
 
Δεν γνωρίζω το σκεύασμα... Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Μεταφέρω όσα διάβασα.
Εσένα τι σου είπε αυτός που σου το έδωσε;
 
Ο Σταύρος μάλλον εννοεί πως το μόνο που ήξερε να σου πει είναι η τιμή και τίποτε περισσότερο.
Τελικά οδηγίες σου έδωσε.
 
Back
Top