Αναπαραγωγή Να βάλω νεοσσο σε κλουβακι με επιστρωση απο άμμο;

ΙωαννηςΝος

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
339
Πόλη
Αθήνα
Θα έχει πρόβλημα αμα φαει άμμο τώρα;
Να αποφυγω την τροφή που έχει όστρακα μεσά ( versele laga prestige premium)
Θα έχω πρόβλημα;
 
Όταν λες άμμο, τι άμμο εννοείς; Άμμο θαλάσσης ας πούμε;
 
Θα έχει πρόβλημα αμα φαει άμμο τώρα;
Να αποφυγω την τροφή που έχει όστρακα μεσά ( versele laga prestige premium)
Θα έχω πρόβλημα;
Αν εξαιρέσεις τις σκόνες που αναπόφευκτα θα έχεις σε όλο το χώρο από την άμμο... είναι καλή για υπόστρωμα... με καλή απορροφητική ικανότητα.
Καλό βέβαια είναι να μην έχει τη δυνατότητα να φάνε τα καναρίνια τμήματά της γιατί δεν ξέρουμε τι ακριβώς μπορεί να είναι αυτά... και κυρίως τι επιπτώσεις θα έχουν στο πεπτικό σύστημα του πουλιού.
 
Εάν δεν το ενοχλούν οι γονείς καλό είναι να το αφήσεις κι άλλο μαζί τους. Το ζευγάρι έχει ξεκινήσει για δεύτερη φωλιά;
 
Αρα καλυτερα να το αποφυγω προς το παρόν.
Όσο αναφορά την τροφή που τους έχω τώρα; Που έχει μεσά κάποια όστρακα;

Εάν δεν το ενοχλούν οι γονείς καλό είναι να το αφήσεις κι άλλο μαζί τους. Το ζευγάρι έχει ξεκινήσει για δεύτερη φωλιά;
Ναι έχουν κανει δεύτερη φωλία, δεν το περνώ τώρα απο τους γονεις, απλα ήθελα να μάθω αμα ερθει σε επαφη με την άμμο στον πάτο του κλουβιου αν θα έχω πρόβλημα.
 
Η άμμος που προορίζεται για υπόστρωμα δεν πρέπει να είναι προσβάσιμη από τα πουλιά μας, Αργά ή γρήγορα θα φάνε τις ακαθαρσίες τους και αυτό μπορεί να γίνει πρόβλημα.
Αν δεν υπάρχει διαχωριστικό σκαράκι καλύτερα θα έλεγα να χρησιμοποιήσεις χαρτί.

Τα όστρακα (σε δοχείο) δεν είναι πρόβλημα. Εγώ τα δίνω σε όλα τα πουλιά!
 
Η άμμος που προορίζεται για υπόστρωμα δεν πρέπει να είναι προσβάσιμη από τα πουλιά μας, Αργά ή γρήγορα θα φάνε τις ακαθαρσίες τους και αυτό μπορεί να γίνει πρόβλημα.
Αν δεν υπάρχει διαχωριστικό σκαράκι καλύτερα θα έλεγα να χρησιμοποιήσεις χαρτί.

Τα όστρακα (σε δοχείο) δεν είναι πρόβλημα. Εγώ τα δίνω σε όλα τα πουλιά!
Ευχαριστώ πολυ
 
Back
Top