Αναπαραγωγή Να βάλω τα πουλιά μαζί;

Εγγραφή
7 Φεβ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λαμία
Καλησπέρα ξεκινάω σιγά σιγά την αναπαραγωγή τα αρσενικά μου είναι έτοιμα πυρωμένα και τα θηλυκά μου θέλουν λιγάκι ακόμη τι πιστεύεται ότι είναι καλύτερο να βαλω τα θηλυκά με το χώρισμα στην ζευγαρωστρα και να βλέπονται με το αρσενικό η να περιμένω να ειναι απολύτως έτοιμα και αυτα και να τα βαλω μετά; Τα θηλυκά τα εχω σε κλουβα!
 
Πρέπει να περάσεις τα θηλυκά στους χώρους που θα γίνουν ζευγάρια και λίγες μέρες μετά τα αρσενικά με χώρισμα.
'Όταν αρχίσουν να ετοιμάζουν φωλιές... Τραβάς το χώρισμα και καλή επιτυχία
 
Πρέπει να περάσεις τα θηλυκά στους χώρους που θα γίνουν ζευγάρια και λίγες μέρες μετά τα αρσενικά με χώρισμα.
'Όταν αρχίσουν να ετοιμάζουν φωλιές... Τραβάς το χώρισμα και καλή επιτυχία
Έχω τα αρσενικά μέσα στα κλουβιά από την προετοιμασία δεν μπορώ να βαλω και τα θηλυκά μέσα με το χώρισμα και να το κάνω αυτο;
 
Θανάση μου όπως τα λέει ο Γιάννης. Θες να μας πεις σε τι συνθήκες έχεις τα ζευγαράκια σου; Δλδ θερμοκρασία, διάρκεια ημερήσιου φωτισμού και διατροφή; :)
 
Θανάση μου όπως τα λέει ο Γιάννης. Θες να μας πεις σε τι συνθήκες έχεις τα ζευγαράκια σου; Δλδ θερμοκρασία, διάρκεια ημερήσιου φωτισμού και διατροφή; :)
Καλησπέρα! Τα ζευγαράκια είναι σε κλειστό χώρο που αυτί την στιγμή έχει 20-21 βαθμούς μέσα.
Η διαρκεια του φωτός είναι από της 7 το πρωί μέχρι της 9 το βράδυ πλέον αφού εφτασε στο τελικό στάδιο!
 
Τα ζευγαράκια είναι σε κλειστό χώρο που αυτί την στιγμή έχει 20-21 βαθμούς μέσα.
Η διαρκεια του φωτός είναι από της 7 το πρωί μέχρι της 9 το βράδυ πλέον αφού εφτασε στο τελικό στάδιο!
Μια χαρά είσαι! Απλά πρόσεχε λίγο τη θερμοκρασία να κυμαίνεται από 18 μέχρι το πολύ 20 βαθμούς γιατί αν αρχίσει η πολύ ζέστη θ αρχίσουν πτερόροια! 😉 Και άντε και καλούς απογόνους! Σε βλέπω πολύ οργανωμένο και ενημερωμένο και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά! 👍
 
Μια χαρά είσαι! Απλά πρόσεχε λίγο τη θερμοκρασία να κυμαίνεται από 18 μέχρι το πολύ 20 βαθμούς γιατί αν αρχίσει η πολύ ζέστη θ αρχίσουν πτερόροια! 😉 Και άντε και καλούς απογόνους! Σε βλέπω πολύ οργανωμένο και ενημερωμένο και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά! 👍
να είσαι καλά ALICE για τα καλά σου λόγια! Η θερμοκρασία τώρα είναι σε αυτά τα πλαίσια τώρα για το καλοκαίρι δεν ξέρω πόσο θα φτάνει όταν πιάσουν οι ζέστες για τα καλά! Ελπίζω να έχω τελειώσει μέχρι τότε με τις γενες!
 
Back
Top