Φροντίδα Να βάλω τον Σενεγάλης μου σε μεγάλο ή μικρό κλουβί αρχικά;

Εγγραφή
9 Απρ 2019
Μηνύματα
231
Καλησπέρα σας. Αύριο όπως κάποιοι ξέρουν έρχεται στις 1 ο σενεγαλης μου. Ποια κατά την γνώμη σας θα ήταν η καλύτερη υποδοχή για το πουλί εάν μπορείτε γράψτε μου τι να κάνω την πρώτη μέρα για να μην κάνω πάλι το ίδιο λάθος με το ringneck μου. Εσείς τι λέτε. Να τον βάλω στο μεγάλο κλουβί η στο μικρότερο για τώρα που είναι αρχή
 
Tο μεγαλο βαλε να παιζει ανετα! Για πες λιγα λογια για το Σενεγαλακι; ηλικια απο που το πηρες, τιμη; Το ρινγνεκ τι κανει; Εμαθες νεα του; Πως τα παει με τους νεους ιδιοκτητες;
 
Το μεγάλο είναι αυτό στο οποίο ήταν το ringneck
Δε νομιζω κανένας να ανατρέξει στα 116 ποστ σου για να δει σε τι κλουβί ηταν το ριγκ νεκ αλλα και ουτε θα θυμάται πιστευω.

Να τον βάλει στο μόνιμο κλουβί του το οποίο θα ειναι πλήρως εξοπλησμένο και θα έχει τροφή και νερό μέσα. Θα βάλεις το πουλάκι και θα το αφήσεις να ηρεμήσει και να συνηθίσει το νέο περιβάλλον.
 
Tο μεγαλο βαλε να παιζει ανετα! Για πες λιγα λογια για το Σενεγαλακι; ηλικια απο που το πηρες, τιμη; Το ρινγνεκ τι κανει; Εμαθες νεα του; Πως τα παει με τους νεους ιδιοκτητες;
Αρχικά το πήρα απο έναν ταξιτζή ο οποίος το είχε εκπαιδεύσει να μιλάει και γενικά είναι ήμερο. Ο λόγος που μου το έδωσε 100 με το κλουβί αξίας 80 ήταν γιατί το αγαπούσε και δεν μπορούσε να ασχολουτανε καθόλου μαζί του γιατί είναι ταξιτζής και είναι όλη μέρα στη δουλειά και για αυτό μου τη έδωσε με αυτήν την τιμή. Το ringneck τώρα καλοπαιρναει εκεί η γυναίκα που το έχει έχει δεθεί πολύ μαζί του κάτι που με κάνει πολύ χαρούμενο γιατί τώρα έχει μια καλύτερη ζωή
 
Ευχάριστο αυτο, ελπιζω το Σενεγαλακι να ταιριαξει μαζι σου μην ψαχνεις για σπιτι κ γιαυτο! Στην αρχη θαναι στρεσαρισμενο μην το τρελανεις το πουλι! Ηλικια ξερεις; Εχει δακτυλιδι;
 
Back
Top