Συμπληρώματα Να βάλω το ριγανέλαιο στο ψυγείο;

eva vrs

PB Known Member
Εγγραφή
18 Νοε 2015
Μηνύματα
3.476
Καλημέρα παιδιά... Όταν παραγγέλνω κάποια βιταμίνη η ασβέστιο για το νερό ή οτιδήποτε άλλο τα βάζω κατευθείαν ψυγείο γιατί όταν τα βγάζω από την κούτα είναι κρύα τα μπουκάλια...

Σήμερα πήρα πρώτη φορά αυτό το ριγανελαιο των 500 μλ...
Παρόλο που έχουμε τέτοια ζέστη ακόμη τώρα κιαυτο κρύο το ελαβα...

Να το βάλω ψυγείο όπως κάνω με τα άλλα;
 
Η συσκευασια δεν σου διευκρινιζει τον χωρο αποθηκευσης; η εστω την θερμοκρασια στην οποια πρεπει να φυλάσσεται;
Σε δροσερό και σκοτεινό μέρος... Αλλά επειδή ήρθε παγωμένο φοβάμαι μην χαλάσει...
 
Σε δροσερό και σκοτεινό μέρος... Αλλά επειδή ήρθε παγωμένο φοβάμαι μην χαλάσει...
δεν χαλαει, βαλτο σε κανα ντουλαπι, αυτα κρατουν την θερμοκρασια γυρω στους 25 βαθμους το ψυγειο εχει θερμοκρασια 4 οποτε καταλαβαινεις οτι υπαρχει ενα χασμα στις θερμοκρασιες, κλλο δροσερο αλλο κρυο.
 
Το καλυτερο που εχεις να κανεις κατα την δικη μου αποψη ειναι να ακολουθεις τις οδηγιες του κατασκευαστη Ευα.
Υπαρχουν σκευασματα που δεν κανει να μπαινουν στο ψυγειο οπως το Νekton-S πχ, οποτε η λογικη του ολα στο ψυγειο δεν ισχυει παντα.
 
Το καλυτερο που εχεις να κανεις κατα την δικη μου αποψη ειναι να ακολουθεις τις οδηγιες του κατασκευαστη Ευα.
Υπαρχουν σκευασματα που δεν κανει να μπαινουν στο ψυγειο οπως το Νekton-S πχ, οποτε η λογικη του ολα στο ψυγειο δεν ισχυει παντα.
Κοίταξε Αντώνη... Όλα τα φάρμακα και τα συμπληρώματα είναι εκτός ψυγείου... Συνεπώς είναι και σε θερμοκρασία δωματίου... Σε εμένα έρχονται όμως κρύα...
Αν τα αφήνω εκτός ψυγείου θα ξανά έρχονται σε θερμοκρασια δωματίου και αυτή η διαφορά από ζεστό σε κρύο και πάλι ζεστό με κάνει να πιστεύω ότι μπορεί να χαλάσουν η να μην είναι τόσο δραστικά... 🙂
 
Κοίταξε Αντώνη... Όλα τα φάρμακα και τα συμπληρώματα είναι εκτός ψυγείου... Συνεπώς είναι και σε θερμοκρασία δωματίου... Σε εμένα έρχονται όμως κρύα...
Αν τα αφήνω εκτός ψυγείου θα ξανά έρχονται σε θερμοκρασια δωματίου και αυτή η διαφορά από ζεστό σε κρύο και πάλι ζεστό με κάνει να πιστεύω ότι μπορεί να χαλάσουν η να μην είναι τόσο δραστικά... 🙂


Κρυα σε φαση που σε κανει να πιστευεις οτι απο εκει που ερχονται βρισκονται στο ψυγειο ας πουμε;
 
Κρυα σε φαση που σε κανει να πιστευεις οτι απο εκει που ερχονται βρισκονται στο ψυγειο ας πουμε;
Οχι δεν πιστεύω αυτό... Απλώς μέχρι να φτάσει στα χέρια μου με κάποιο τρόπο γίνεται κρύο... Ίσως στην αποθήκη που τα βάζουν;
Ειδικά αν είναι σκοτεινό και δροσερό μέρος;
Δεν ξερω τι να πω...
 
Back
Top