Γενικά Να βγαλω τα κλουβια μου εξω στο μπαλκονι;

Birdman.gr

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2015
Μηνύματα
276
Πόλη
Αθήνα
σκεφτομαι να βγαλω τα κλουβια μου εξω στο μπαλκονι... Τωρα τα εχω διπλα στην μπαλκονοπορτα στο σαλονι.. Εαν τα βγαλω εξω μπορει να χω επι8εσεισ απο αρπακτικα πουλια; Το μπαλκονι μου σκεπαζεται απο μια τεντα αλλα τι να πω εαν γινει καμια στραβη...

εχω μια ντουλαπα υψους 2 μετρων αλλα φοβαμαι να τα αφησω εξω αλλα και μεσ το σπιτι ειδικα το πσκ εχει φασαρια..φωνες μαγειρεματα...
 
Εννοειται. Πιστευεις οτι τα γερακισια ματια τα εμποδιζουν τεντες; Μεγα λαθος!

Πρεπει αν τα βγαλεις εξω να ειναι σε μερος χωρις ρευματα αερα, να εχουν καλυψη ωστε να μην εχεις κινδυνο απο αρπακτικα και σιγουρα να ακουμπουν σε κατι σταθερο στη μια πλευρα και για να νιωθουν ασφαλεια και για να μην πεσουν..

Δειχνουν να ενοχλουνται; Και εγω μεσα στο σπιτι τα εχω και οσο πιο πολλη φασαρια εχω, τοσο πιο πολυ χαιρονται!

Η ντουλαπα πως ειναι;
 
σκεφτομαι να βγαλω τα κλουβια μου εξω στο μπαλκονι... Τωρα τα εχω διπλα στην μπαλκονοπορτα στο σαλονι.. Εαν τα βγαλω εξω μπορει να χω επι8εσεισ απο αρπακτικα πουλια; Το μπαλκονι μου σκεπαζεται απο μια τεντα αλλα τι να πω εαν γινει καμια στραβη...
Η στραβή μπορεί να γίνει ανά πάσα ώρα και στιγμή...
Θα πρέπει να πάρεις μέτρα προστασίας... Τι να κάνω για να προστατέψω τα πτηνά μου από τ' αρπακτικά;
 
Για πόσα κλουβιά/πουλιά μιλάμε;
2

Οπτικά μπορεί το αρπακτικό να μην τα δει αλλά δίσουρα θα τα ακούσει :)

Οπτικά μπορεί το αρπακτικό να μην τα δει αλλά δίσουρα θα τα ακούσει :)
Θα τα αφησω στο σαλονι δν το διακινδυνευω
 
Με κάποιο προστατευτικό μπορείς να τα βγάλεις έξω.
Δεν είναι και κάτι δύσκολο,2 κλουβιά είναι.
 
αλλα και μεσ το σπιτι ειδικα το πσκ εχει φασαρια..φωνες μαγειρεματα...

Άποψή μου είναι να τα βγάλεις έξω. Μερίμνησε για μέτρα προστασίας από αρπακτικά και ρεύματα αέρα και όλα καλά θα πάνε. Είναι ευκαιρία να ξεκινήσεις τώρα που ο καιρός είναι καλός, ώστε να συνηθίζουν σταδιακά στις εξωτερικές θερμοκρασίες έως τον ερχόμενο χειμώνα.
 
Στο εμπόριο υπάρχουν ειδικά προστατευτικά για τα κλουβιά στο μπαλκόνι. Μια επίσκεψη σε ενα pet shop και σίγουρα τα πουλάκια θα είναι ασφαλή.
 
Back
Top