Να η κλουβα που έφτιαξα για τα καναρίνα μου

demosvtec

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2009
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα σας! Με λενε δημοσθενη και ειμαι κατοχος 4 ευτιχισμενων καναρινιων. Αποφασισα να ασχοληθω πριν απο 2 εβδομαδες με τα καναρινια. Μου αρεσουν παρα πολυ και ευχαριστιεμαι να τα ακουω να τραγουδουν. Ετσι αποφασισα να φτιαξω μια ωραια κλουβα και να στεγασω μεσα 4 καναρινακια εκ των οποιων τα 3 ειναι αρσενικα.υστερα απο αρκετο διαβασμα στις σελιδες σας πηρα πολλες ιδεες για την κλουβα μου καθως επισης και για το ζευγαρωμα των πουλιων. Εχω αρχισει ηδη την προετοιμασια για το πυρωμα και βλεπουμε. Μπραβο σε ολους για τον μεγαλο ογκο γνωσεων που παραθετετε. Ελπιζω να σας αρεσει η κλουβα που εφτιαξα.
 

Συνημμένα

  • ie1.webp
    ie1.webp
    24,3 KB · Προβολές: 791
  • ie2.webp
    ie2.webp
    43,1 KB · Προβολές: 593
  • ie3.webp
    ie3.webp
    23,9 KB · Προβολές: 534
  • ie4.webp
    ie4.webp
    25,2 KB · Προβολές: 500
Καλως ηρθες! Ειναι καταπληκτικη κατασκευη
Μονος σου την εφτιαξες ε; Μπραβο!
 
Ωραια κατασκευή, η μόνη μου ένσταση είναι στο πλεξιγκλάς που έχεις βάλει αντι για πορτάκια αν διακρίνω καλά
 
Καλως ηρθες! Ειναι καταπληκτικη κατασκευη
Μονος σου την εφτιαξες ε; Μπραβο!
ευχαριστω πολυ. Μονος μου την εφτιαξα. Αλλωστε η δουλεια μου ειναι κατασκευες αλουμινιου σιδηρου. Οποτε ειχα στην διαθεση μου ολα τα καταλληλα
 
Πολύ καλή κατασκευή. Μπράβο.
Το μόνο που θα σου έλεγα είναι ότι δύο πατήθρες αρκούν μιας και ο κάθε χώρος δεν είναι πολύ μεγάλος. Απλά στο λέω για να μπορούν τα καναρίνια να κινούνται πιο άνετα.
 
Πολυ ωραια κατασκευη πραγματικα. Εγω αυτο που θελω να σε ρωτησω και αν μπορεις να μου πεις ειναι το πως λειτουργουν (ανοιγοκλεινουν)οι πορτες και επισης αν ειναι βαμενο με πλαστικο βερνικι;Ευχαριστω
 
Πολυ ωραια κατασκευη πραγματικα. Εγω αυτο που θελω να σε ρωτησω και αν μπορεις να μου πεις ειναι το πως λειτουργουν (ανοιγοκλεινουν)οι πορτες και επισης αν ειναι βαμενο με πλαστικο βερνικι;Ευχαριστω
καλημερα και ευχαριστω πολυ. Οι πορτουλες ειναι συρομενες μεσα στα πηχακια που φαινονται και απλα εχω βαλει πλαστικες σφηνες για να μην ανοιγουν ευκολα. Το κλουβι το εχω βαψει με οικολογικο αοσμο νεροχρωμα για σιδερα. Ειναι λιγο πιο ακριβι αλλα αρκετα ασφαλες για τα πουλακια.
 
Πολύ όμορφη. Μπράβο σε όλα τα παιδιά στο site που βοήθησαν με τις γνώσεις τους να σου βγει και εσένα το μεράκι :)
 
Back
Top