Γενικά Να και τα δικά μου καμάρια

ShadyLady

PB Known Member
Εγγραφή
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.812
σας παρουσιάζω την παπαγαλίνα μου και τον καναρίνο μου. Δεν είναι κουκλιά;
επίσης έχω 1 χρυσόψαρο κι 8 τροπικά ψάρια.


[x]
 

Συνημμένα

  • Σαμπρίνα.webp
    Σαμπρίνα.webp
    26,2 KB · Προβολές: 287
  • DSC00312.webp
    DSC00312.webp
    19,9 KB · Προβολές: 283
Πολύ όμορφο καναρινάκι!
Κρίμα όμως να βρίσκεται σε ένα τόσο παλιό και σκουριασμένο κλουβί.
Είναι επικίνδυνο για τα πουλια γιατί πολλές φορές τσιμπούν τα κάγκελα και μπορεί να δηλητηριαστουν. Εκτός του ότι να τραυματιστούν.
 
εχει δικιο ο redcanary κατα τα αλλα πολυ ομορφα και τα δυο πουλια σου.
 
η αληθεια ειναι οτι το κλουβι του καναρινιου ειναι παλιο. της παπαγαλινας μου δεν εχει προβλημα γιατι ειναι μπρουτζινο και δεν σκουριαζει.
κατα την γνωμη σας θα επρεπε να παρω ενα καινουργιο κλουβι στο καναρινακι μου; η αληθεια ειναι οτι τσιμπολογαει τα συρματα. Δεν θελω να παθει κακο γιατι το αγαπω πολυ.
 
Kαι τα 2 ειναι κουκλια. Να σου ζησουν! Εγω εχω αδυναμια στα καναρινακια.
 
Αναστασία παρα πολύ όμορφα τα πουλάκια, νομίζω πως επιβάλετε η αγορά ενός νέου κλουβιού για το καναρίνι έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο :)
 
υπαρχει κανενας αλλος εναλλακτικος τροπος για να μην παρω καινουργιο κλουβι; Εχω βολευτει με αυτο.
 
Μπορείς να πάρεις το ίδιο αλλά καινούριο εξάλλου το είπες και μόνη σου :!

η αληθεια ειναι οτι το κλουβι του καναρινιου ειναι παλιο.
η αληθεια ειναι οτι τσιμπολογαει τα συρματα.
δεν θελω να παθει κακο γιατι το αγαπω πολυ.
 
ok. ευχαριστω για τη συμβουλη σου.
 
πανω κατω ποσο λετε να μου στηχησει ενα καινουργιο κλουβι. [ ζευγαρωστρα ].
 
Μερικές φορές, όταν το άγχος της ζωής μου επιτρέπει, σταματώ το τρέξιμο και αφοσιώνομαι στη φιγούρα κάποιου πλάσματος (οποιουδήποτε).
Τότε σαν να σταματά ο χρόνος και αντιλαμβάνομαι το:"τα πάντα εν σοφία εποίησεν",(για όσους πιστεύουν), ή το απέραντο μεγαλείο της φύσης.
Τίποτε περιττό, τίποτε που να μην χρειάζεται, όλα τέλεια!
Έτσι και τα πουλάκια σου Αναστασία, είναι υπέροχα!
Να τα προσέχεις και να τους δίνεις την αγάπη σου, την αξίζουν.
 
sorry που σας κουρασα. μιας και θα παρω καινουργιο κλουβι να παρω και ενα θυληκο καναρινι ή δεν ειναι αναγκη. αυτο μηπως θα επηρεασει αρνητικα το κελαηδησμα του αρσενικου;
 
να παρεις θυληκο για να τα ζευγαρωσεις ή ετσι επειδη ειδες καποιο και σου αρεσαι;
 
να τα χαιρεσαι! Μου αρεσε πολυ το πρωτο πουλακιιι! Πολυ ομορφη η παπαγαλίνα σου!
 
Να τα χαίρεσαι! Είναι γλυκύτατα!

Αν σκέφτεσαι να πάρεις κανάρα, θα πρέπει να τα εχεις σε ξεχωριστό κλουβί για λίγο καιρό! Αν πάλι σκέφτεσαι να τα ζευγαρώσεις μια διπλή ζευγαρώστρα θα ήταν ιδανική λύση!

Καλού κακού πρίν προβείς στην οποιαδήποτε αγορά, καλό θα ήταν να το συζητήσεις πρώτα με την οικογένειά σου!
 
Back
Top