Γενικά Αναπαραγωγή τιμπράντο 2018

Έλιωσα με τις φωτογραφίες! Τι γλυκά και πανέμορφα καναρινάκια είναι αυτά; Και πολύχρωμα κιόλας! Μια χαρά! Να σου ζήσουν και να είναι καλότυχα σου εύχομαι! 🙂
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
ειναι τα πιο ''ασχημα'' αυτα, δε βαζω τα ομορφοτερα γιατι θα ζηλευει η Κατερινα😛
Αν αυτά θεωρούνται άσχημα, φαντάζομαι τα όμορφα πώς θα είναι! Καλά κάνεις και τα "κρύβεις"! 😛
 
να σαι καλα! Ειναι τα πιο ''ασχημα'' αυτα,
Πράγματι Λευτέρη, είναι "κάπως" τα καημένα. Εύχομαι να γίνουν εξαιρετικοί τραγουδιστές και να έχουν καλή τύχη.
 
Πράγματι Λευτέρη, είναι "κάπως" τα καημένα. Εύχομαι να γίνουν εξαιρετικοί τραγουδιστές και να έχουν καλή τύχη.

ναι τα αλλα που λεω ειναι ενα κιτρινο σκουφατο, κατι μπλου και τετια, αλλα ειναι μικροτερα ακομα στη φωλια
 
Ειναι παιδια της πρασινης πρωην δικης μου;
οχι δεν ειναι αυτηνης, δε μου χει βγαλει μικρα αυτη εχει θεματα στην ωοτοκια δεν κανει σωστα αυγα.. Τωρα μεγαλωνει ξενα μικρα, θα δουμε στην επομενη γεννα
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Να τα χαίρεσαι! Τα ασπρογκρι από τι συνδυασμό γονέων έχουν προκύψει; Πρόκειται για τα πουλιά της 1ης φωτό ή συμπεριλαμβάνονται και αυτά των δύο τελευταίων στα ασπρογκρι;
 
Να τα χαίρεσαι! Τα ασπρογκρι από τι συνδυασμό γονέων έχουν προκύψει; Πρόκειται για τα πουλιά της 1ης φωτό ή συμπεριλαμβάνονται και αυτά των δύο τελευταίων στα ασπρογκρι;

στις 2 τελευταιες φωτο ειναι το ιδιο πουλι, απο αλλη φωλια που δεν ειναι στις φωτο, οπου επισης υπαρχουν 2 γκρι και 1 πρασινο.. Οι γονεις αυτων ειναι ολοπρασινος αρσενικος με καφε με λιγο ασπρο κοιλια(fawn) θηλυκο.. Ενω οι γονεις της 1ης φωλιας που εχει 2 ασπρογκρι, 1 ασπρογκρι σκουφατο, 1 παρδαλο και 1 παρδαλο σκουφατο που μεγαλωνει αλλου, ειναι ασπρος σκουφατος με πρασινη(λιγο κιτρινο λαιμο, κοιλια) θηλυκια. Γενικα απο κει που λεγα πως θα βγαλω κανα γκρι, απο αυτα τα δυο ζευγαρια εχω γεμισει (ασπρο)γκρι. Γενικα το μονο που μου λειπει ειναι 1 ασπρο σκουφατο, λιγο πολυ τα αλλα χρωματα τα εχω βγαλει, αν και αυτο που με νοιαζει ειναι να βγουν πολυ καλοι τραγουδιστες πρωτιστως αλλιως τζαμπα η ομορφια, αλλα για την ωρα την ομορφια μπορουμε να δουμε και να σχολιασουμε, τη φωνη απ το φθινοπωρο
 
Καταρχας τα πουλακια ειναι πανεμορφα φτου φτου δκορδα. Μιας και μιλαμε για το χρωμα στα ντιμπραντο. Ειχα την τυχη πριν 3 χρονια να ζευγαρωσω αρσενικο ντομπραντο ασπρο ή αλλιως (blanco) με καναρα ντιμπραντο κιτρινι σκουφατι.Αποτελεσμα 2/5 να βγουν σκουφατα ασπροκιτρινα ηταν απλα κουκλια τπτ αλλο.


Και παλι συγχαριτιρια για τα πουλακια👍D;):)
 
Back
Top