Αναπαραγωγή Να ξεκινήσω ferti-vit σε ζευγάρι με νεοσσούς 8 ημερών;

Nikolas799

PB New Member
Εγγραφή
19 Φεβ 2020
Μηνύματα
120
Πόλη
Stockholm
Καλημέρα σας!
Θέλω να πάω σε δεύτερη γενα και θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να ξεκινήσω από τωρα το ferti_vit.
Το ζευγάρι έκανε την πρώτη γενα και είναι τώρα σε φάση που μεγαλώνει τα μικρά (2 8ημερων)
 
Καλημέρα σας!
Θέλω να πάω σε δεύτερη γενα και θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να ξεκινήσω από τωρα το ferti_vit.
Το ζευγάρι έκανε την πρώτη γενα και είναι τώρα σε φάση που μεγαλώνει τα μικρά (2 8ημερων)
28 ή 2 ημερών;
Νομίζω ότι δεν ειναι απαραίτητη η χρήση της βιταμίνης, ειδικά όσο ταΐζουν νεοσσούς. Το λέω διότι πολλά πρόσθετα κατα τον μεταβολισμό τους συχνά επιβαρύνουν το ήπαρ και περισσότερο αναφέρομαι στους νεοσσούς.
 
Την βιταμινη θες να την δωσεις γενικα ή για αυτο που "υποκρυπτει" η ονομασια της (fertility).
Γιατι για το δευτερο δεν υπαρχει κανενας λογος
Την βιταμίνη θέλω να την δώσω για την γονιμότητα
 
Βρίσκω την χρήση πολυβιταμινουχων πιο λογική και χρήσιμη σε νεοσσούς παρά σε ενήλικα πτηνά. Με αυτό στο μυαλό δεν βρίσκω τον λόγο να μην το χρησιμοποιήσεις. Ειδικα τώρα, την 10η ημέρα, που η σχετική ανάπτυξή τους παίρνει την μέγιστη τιμή.

Επίσης δεν πιστεύω σε πυρωτικά.Αυτο που δίνεις για εμένα είναι απλά βιταμίνες και ιχνοστοιχεία. Δεν πιστεύω πως από αυτό το σημείο μέχρι την τρέλα,υπάρχει μια ευθεία γραμμή.
 
.Αυτο που δίνεις για εμένα είναι απλά βιταμίνες και ιχνοστοιχεία. Δεν πιστεύω πως από αυτό το σημείο μέχρι την τρέλα,υπάρχει μια ευθεία γραμμή.

Και ποιος οριζει την κλιμακωση σε πτηνα που εχουν ηδη λαβει σκευασμα με αυξημενη την Ε Δημητρη;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top