Φροντίδα Να πάρω ένα Budgie για να έχει το Cockatiel παρέα;

JohnMoumos

PB New Member
Εγγραφή
13 Σεπ 2017
Μηνύματα
63
Πόλη
Κατερίνη
Καλησπερα σας. Ενδιαφερομαι για αγορα cockatiel αλλα επειδη θα λειπω απο το σπιτι για καποιες ωρες τη μερα θα ηθελα να παρω και ενα budgie να εχει παρεα τι γνωμη εχετε γι αυτο;
 
γεια σου φιλε γιαννη. Θα συμφωνησω με την sissy διαφορετικα ειδη παπαγαλων σε διαφορετικα κλουβια. Δεν ξερω πολλα απο κοκατιλ και μπατζιτ, αλλα εχω σαν πρωτη σκεψη τους δικους μου. σε ξεχωριστα κλουβια τους εχω, η σχεση τους ειναι σκυλου γατας, αλλα το περιεργο ειναι οτι οταν ο ενας χανει τον αλλο απο τα ματια του αμεσως τον αναζητα. Δυο κοκατιλ αρσενικα κοκατιλ στο ιδιο κλουβι δεν ξερω δεν μου καθετε καλα. αποψη μου βεβαια.
 
Γεια σου φιλε Εκτωρα εννοουσα ενα αρσενικο budgie και ενα αρσενικο cockatiel
 
α ok, τωρα καταλαβα. Παλι πιστευω καλητερα οχι. Βεβαια να σου πω οτι καποτε σε μια ταβερνα, ειχα προσεξη σε μια μεγαλη κλουβα δυο κοκατιλ και ενας σενεγαλης μαζι. αλλα η γνωμη μου ειναι οχι, σου τονιζω ομως οτι δεν γνωριζω πολλα για αυτες τις δυο ρατσες.
 
Θα προτιμούσα στη θέση σου να πάρω ένα ακόμα Κοκατιλ, με δικό του κλουβί φυσικά. Πιστεύω ότι θα μπορούν να συνεννοηθούν καλύτερα μεταξύ τους. Δεν θα έπαιρνα απαραίτητα θηλυκό πουλί για να κάνω ζευγάρι, ειδικά αν δεν ενδιαφερόμουν για αναπαραγωγές ή αν δεν είχα τα άπειρα άτομα στο νου μου, που να είναι τόσο αξιόπιστα ώστε να υιοθετήσουν τα μικρά που θα προέκυπταν.
 
κι εγω συμφωνω με τον Γιάννη για δυο κοκατίλ
και γιατί οχι ζευγάρι, σε χωριστά κλουβιά
και αν τα παρεις από εκτροφέα, μπορείς να συνεννοηθείς μαζί του να του δίνεις τα μωρά που θα προκύψουν, αν αποφασίσεις να βάλεις το ζευγάρι μαζί

κι εγώ αυτό θα κάνω, περιμένω κοριτσάκι παρέα για τον Όσκαρ μου :)
 
Γιαννη θα προσπαθησω να βρω εαν και δν ξερω πολλους εδω στη Κατερινη..
 
Γιαννη θα προσπαθησω να βρω εαν και δν ξερω πολλους εδω στη Κατερινη..
Στην Κατερίνη έχετε έναν από τους καλύτερους και πιο μερακλήδες εκτροφείς, δεν ξέρω αν έχει αυτή την εποχή cockatiels αλλά αν δεν έχει, ίσως γνωρίζει κάποιον πλησίον να σου συστήσει https://www.facebook.com/stam.pantel
 
Στην Κατερίνη έχετε έναν από τους καλύτερους και πιο μερακλήδες εκτροφείς, δεν ξέρω αν έχει αυτή την εποχή cockatiels αλλά αν δεν έχει, ίσως γνωρίζει κάποιον πλησίον να σου συστήσει https://www.facebook.com/stam.pantel
ευχαριστω πολυ Μαρια!
 
Back
Top