Ασθένειες Να πάρω τις σταγόνες για το νερό που μου έδωσαν στο pet shop;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Manfredp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Manfredp

PB New Member
Εγγραφή
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
32
Πόλη
Ηράκλειο
Γειά σας θα ήθελα να σας κάνω μια παραπάνω ερώτηση. Όταν πήγα στο pet shop για να πάρω τα παπαγαλάκια μου, μου έδωσαν κάποιες σταγόνες για το νερό και μια αμο για το πάτωμα αλλά πρόσφατα διάβασα στο ίντερνετ ότι υπάρχουν κάτι σπρέι, για τα παράσιτα των πτηνών . Διότι η υγιεινή είναι ένα λεπτό θέμα θα ήθελα να με συμβουλεψεται να το πάρω ή όχι.

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τη γνώμη σας

Μάνφρεντ
 
Οι σταγόνες δεν είναι για τις ψείρες αλλά για εσωτερικά παράσιτα και συγκεκριμένα για σκουλήκια.
Κάθε pet shop που σέβεται τον εαυτό του δίνει και από ένα τέτοιο στον πελάτη δια πάσα νόσο. Αν το πάρεις, να το χρησιμοποιείς με βάση τις οδηγίες του σκευάσματος και όχι με τις οδηγίες που θα σου δώσουν στο κατάστημα.
 
Στο ίντερνετ διάβασα ότι υπάρχει σπρεϊ για τις ψείρες και άλλα παράσιτα των πτηνών . Αυτό να το πάρω ;
Επίσης αν μπορούσες, θα ήθελα να μου πεις πώς σου φάνηκε η τροφή και η άμμος.
 
υπάρχει σπρεϊ για τις ψείρες και άλλα παράσιτα των πτηνών.
Κάποια από αυτά υπάρχουν εδώ https://community.petbirds.gr/tags/antiparasitics/

Αυτό να το πάρω ;
Προσωπικά, δεν θα χρησιμοποιούσα προληπτικά φάρμακα για οτιδήποτε. Είναι στην κρίση σου αν θέλεις να πάρεις ή όχι.

πώς σου φάνηκε η τροφή
Η μάρκα είναι καλή γενικά. Συγκεκριμένα για τους σπόρους και την αποδοχή που έχουν από τα budgie θα μπορούσε να σου πει κάποιος που τους έχει χρησιμοποιήσει.
 
Back
Top