Φροντίδα Να πάρω τον παπαγάλο μαζί μου στις διακοπές ή να τον αφήσω;

theo40gr

PB Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2008
Μηνύματα
708
Πόλη
Πειραιάς
φιλαρακια την γνωμη σας θαθελα σχετικα με τις διακοπες...
σκοπευω να σαλπαρω για κανα 10ημερο με ιστιοπλοικο για κυκλαδες
το θεμα ειναι να παρω τον πιπι μου μαζι;η να τον αφησω στη μανα μου;
ο πιπις εχει μεγαλη εξαρτηση απο εμενα και τον γιο μου.. Αμα δε μας βλεπει
δεν τρωει και ειναι μελαγχολικος... Παλι αν τον παρω στη θαλασσα μαζι; Μπας και
αγχωθει που θα χασει τη σειρα του; Αν πεσουμε σε καμια φουρτουνα; Πως θα αντιδρασει;δε ξερω τι να κανω ρε γμτ...
 
Δεν νομιζω να ειναι πολυ καλη ιδεα το ιστιοπλοϊκο! 🙄 Εαν ελεγες για πλοιο θα ηταν διαφορετικα αλλα οπως ειπες το ιστιοπλοικο θα του χαλασει πολυ το προγραμμα και θα "κουναει" πολυ! Εαν βεβαια τον εχεις συνηθισει να τον παιρνεις μαζι σου και προσαρμοζεται ευκολα τοτε εσυ ξερεις καλυτερα! Παντως αν μπορει καποιος να τον φροντισει στο σπιτι σας και να του κρατησει το προγραμμα του τοτε πιστευω αυτο ειναι το καλυτερο, τουλαχιστον εγω αυτο θα εκανα! 😉
 
Τον εχεις ξαναβαλει σε ιστιοπλοικο; Λογω εμπειριας (ιστιοπλοος:D) δεν θα στο συνιστουσα, τοσες μερες θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για το πουλι!
 
δεν τον εχω ξαναβαλει στο ιστιοπλοικο ρε φιλαρακια.. Αυτη ελεγα ναναι η πρωτη του
φορα αλλα προβληματιζομαι πολυ..σωστα αυτα που λετε.. Απ την αλλη παλι δε θελω να
τον αποχωριστω για τοσες μερες... Θα δω τι θα κανω... Ισως τον παρω πρωτα καμια βολττσα.. Να δω πως αντιδρα
 
Σωστά δοκίμασε πως θα αντιδράσει και βλέπεις. Εξαρτάται και το πουλί. Εγώ πάντως τον πήρα μαζί μου όχι φυσικά με ιστιοπλοϊκό αλλά με αυτοκίνητο. Το αποτέλεσμα τόσο στη μετακίνηση αλλά και κατά την διαμονή με διέψευσε σε ότι φοβόμουν. Δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα.
 
My πτηνών όλοι να απολαμβάνουν την ιππασία στο αυτοκίνητο. Θα ήθελα κοιτάει έξω από τα παράθυρα. Όπως ParrotSmile και άλλοι που αναφέρθηκαν, θα προσπαθήσουμε για μια βόλτα με το αυτοκίνητο μαζί του και να δει πώς αντιδρά. Το πιο πιθανό ότι θα το απολαύσετε και θα απολαύσετε μια βόλτα με το καραβάκι.

Εγώ μια φορά πήρε αρκετές μου πτηνά σε 13 ωρες ταξίδι (οδήγησης). Δεν υπήρχαν προβλήματα.
 
Back
Top