Γενικά Να παρω το κοκατιλακι μου μαζι μου στις διακοπες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MARAKI

PB Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Πόλη
Έδεσσα
γεια σε ολουσ αυριο φευγω διακοπεσ 10 μερουλεσ τελικα δεν βρηκα να μου το φιλοξενισει καποιοσ σημερα το χω μαζι μου κ κοιμαται δεν θελω να το αποχωριστω:::κ εχω μια απορια αν το παρω μαζι μου στο αμαξι κ το χω σε μια σταθερη θεση δεμενο μεχρι τον πειραι κ απο κει παραμεινει στο αμαξι δεμενο μεχρι σαντορινη πειραζει; Κανουν καποιο ελεγχο στο αμσξι;(η διαδρομη θα ειναι 5 ωρεσ μεχρι πειραια(νυχτα ομωσ) κ αλλεσ 5 με το πλοιο// μεσα στο αμαξι)θα ταλαιπωρηθει λετε ε;/;
 
θα ταλαιπωρηθει αλλα αν δεν υπαρχει λυση παρτο μαζι σου.
αν δεν ταξιδευες βραδυ δεν θα ταλαιπωριοτανε τοσο, γιατι ολο το βραδυ θα ειναι ξυπνω.
 
δεν ξερω ρε γαμωτο//ειμαι σε δειλημα.. Αν το αφησω εδω θα εχει φαγητο κ νερο απλα θα ειναι κλησμενο 10, ερεσ αν το παρω θα ταλαιπωρειθει το ξερω τι να πω...
 
Ενα λεπτακι.. Καταρχην να πας και να περασεις τελεια.. Κατα δευτερον.. Να παει με το αυτοκινητο δεν υπαρχει προβλημα.. Το θεμα θα εινια στο πλοίο στο αυτοκινητο; Αν ειναι πρωι θα εχει ζεστη και στο αμαξι θα ανεβει πολυ η θερμοκρασια.. Οποτε τι σημαινει αυτο... Θερμοπληξια... Και δεν ειναι σαν του ανθρωπου... Τα πουλακια δεν την αντεχουν... Εγω θα σου προτεινα νερακι και φαγητο στη διαδρομη με το αυτοκινητο.. Μουσικη ελαφρολαικα... Και στο πλοιο καταστρωμα να βλεπει και θαλασσα το νινι..Λιγο κρασι, λιγο θαλασσα και το κοκατιλακι μου!
 
μωρε μια χαρα τα λεσ ολα.. Κ το μικρουλι μου!ψυχη δεν εχει αυτο,. Αλλα θα παω με το γρηγορο το οποιο ειναι κληστο... Κ θα ταξιδευω 8 το πρωι με το πλοιο μεχρι 1
 
Ακου τι θα κανεις.. Θα πάρεις ενα βαλιτσακι μεταφορας για κουνελακια και γενικοτερα μικρα ζωακια! Θα βάλεις μεσα ενα ενα κλαδι για να καθεται... Και τροφη το νερακι θα το βαλεις αφου κατσεται γιατι στη μεταφορα θα το λουστει... Το εχεις στην αγκαλια σου σε βλεπει σε ολο το ταξιδι και δε σου λεει και κανενας τιποτα... Θα ταλαιπωρηθει.. Αλλα εγω ειμαι τις αποψης καλυτερα να ταλαιπωρηθει για κάποιες ωρες παρα να μεινει μόνο του... Μια τετοια κατασκευη νομιζω εχει κάνει ο Κωσταντινος (parrotsmile).. Ρωτησε τον!
Φοιτητης που ειχα ενα κουνελακι ετσι εκανα.. Το εκρυβα σε μια τσαντα και το ανεβαζα πανω.. Ε οταν το εβγαζα ενω δεν ειχε παρει γραμμη κανεις.. Οι διπλανες.. Αχ κουνελακι εινια... Εινια μια γλυκα... Τι να τις κανεις.. Τα κουνελακια αρεσουν στις γυναικες...😀!
 
ναι κανει.. Κατι τετοιο σου ελεγα... Να το πλυνεις καλα ομως.. Καυτο νερο και ξυδι! Θα το παρεισ με αυτη τη κορδελα διακοπες;η μονο το πασχα την φοραει;😀!
 
Ποτε μα ποτε τα ζωα στο γκαραζ του πλοιου! Εχω φιλους ναυτικους που μου εχουν αναφερει πολλες περιπτωσεις θανατων απο θερμοπληξια! Θα το παρεις διακριτικα μαζι σου πανω στο καταστρωμα 😉

Αυτο που πρεπει να κοιταξεις σιγουρα ειναι αν σου επιτρεπουν να τον εχεις μαζι σου στο ξενοδοχειο ή στο δωματιο που θα μεινεις. Μπορει να μην δεχονται ζωα! Αν πας εκει κ βρεθεις προ εκπληξεως;
 
εγω πηγα διακοπες στην κρητη και το πηρα μαζι μου με το κανονικο της κλουβι! τι πειραζει δηλαδη!
 
Άλκηστη... Αν το κλουβί είναι κάποιου μεγέθους δεν είνα και τόσο εύκολο να το κουβαλάει 5 ώρες, γι'αυτο πέρνουμε και μικρότερο κλουβί για τις μετακινήσεις μας.
Εγώ σου λέω να ακούσεις τα παιδιά, πάρτο μαζί σου και ανέβασε το στο πλοίο,όσο για το ξενοδοχείο,όταν λένε οτι δε δέχονται ζώα εννοούν σκυλάκια ή γατάκια, καλού κακού όμως πάρε ενα τηλ. Να ρωτήσεις γιατι όπως και να το κανουμε την κάνει τη φασαρία του
 
Back
Top