Αναπαραγωγή Να πετάξω τα άσπορα αυγα;

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γειά σας παιδια όπως σας είχα αναφέρει αυτη η καναρα που ειχεν 5 αυγα εβγαλεν τα 2... Τα αλλα τρια τα εβαλα της παραμανας που κλωσσουσε ασπορα και ευγαλε το 1 σημερα. Η ερωτηση μου είναι αυτης που εβγαλε τα δυο της εβαλα τα ασπορα της παραμανας να τα πεταξω τα σπορα δεν θα ενοχληθει που θα λειπουν αυγα.; να τα πεταξω να κανει και τόπο.; Ακουω απο εσας τους εμπειρους...
 
Γειά σας παιδια όπως σας είχα αναφέρει αυτη η καναρα που ειχεν 5 αυγα εβγαλεν τα 2... Τα αλλα τρια τα εβαλα της παραμανας που κλωσσουσε ασπορα και ευγαλε το 1 σημερα. Η ερωτηση μου είναι αυτης που εβγαλε τα δυο της εβαλα τα ασπορα της παραμανας να τα πεταξω τα σπορα δεν θα ενοχληθει που θα λειπουν αυγα.; να τα πεταξω να κανει και τόπο.; Ακουω απο εσας τους εμπειρους...
Επειδή για τις πρώτες μέρες τα μικρά πουλάκια χρειάζονται στήριγμα αν δεν έχεις πλαστικά αυγά, τότε να αφήσεις τα άσπορα μέσα και τα πετάς μόλις σταθούν οι νεοσσοί κάπως καλά μέσα στη φωλιά.
Συνήθως προσπαθούμε να έχουμε μια ισορροπία μέσα στη φωλιά από αυγά και πουλιά...
 
Εχω δυο νεοσσους και τροα ασπορα... Ποσες μερες κανουν τα μικρα να σταθουν.; να βγαζουν φτερακια στην 10η μερα.;
 
Εχω δυο νεοσσους και τροα ασπορα... Ποσες μερες κανουν τα μικρα να σταθουν.; να βγαζουν φτερακια στην 10η μερα.;
Για τρεις τέσσερις μέρες καλό είναι να υπάρχει στήριγμα... Με δεδομένο πως τα ψεύτικα είναι και πιο πρακτικά και πιο ασφαλή αλλά και εξαιρετικά φτηνά θα σε συμβούλευα να πάρεις μερικά ώστε στη φωλιά να υπάρχει ο αριθμός τέσσερα (αυγά + νεοσσοί) για τις 4-5 πρώτες μέρες.
 
Back
Top