Αναπαραγωγή Να προχωρήσω σε 3η γέννα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfree
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfree

PB Member
Εγγραφή
19 Απρ 2016
Μηνύματα
684
Πόλη
Αθήνα
Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν ειναι σωστο να τα βαλω τριτη φορα μετα το μεγαλωμα του νεοσσου να πω εδω οτι εγω δεν ειχα τετοιο σκοπο αλλα το ζευγαρι αλλα μου δειχνει και θα ηθελα την γνωμη σας
 
Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω αν ειναι σωστο να τα βαλω τριτη φορα μετα το μεγαλωμα του νεοσσου να πω εδω οτι εγω δεν ειχα τετοιο σκοπο αλλα το ζευγαρι αλλα μου δειχνει και θα ηθελα την γνωμη σας

Νομίζω αν και δεν είμαι ειδικός ότι καλό θα ήταν να μην ξεπερνάνε τις 3 γέννες τον χρόνο. Οποτε μάλλον να τα αφήσεις να ξεκουραστουν
 
Νομίζω αν και δεν είμαι ειδικός ότι καλό θα ήταν να μην ξεπερνάνε τις 3 γέννες τον χρόνο. Οποτε μάλλον να τα αφήσεις να ξεκουραστουν
οκ αλλα μου φαινεται πως η καναρα θα βγαλει ασπορα θα τα χωρισω!
 
το πρόβλημα δεν είναι για μενα η 3 γεννα αλλα αρχιζουν οι ζεστες, γνωμη μου είναι να το αφησεις καλητερα και του χρονου τα προετοιμάζεις καλητερα ώστε να κανεις 3 γεννες αν θες και να εχεις τελειωσει μεχρι τελος Μαιου
 
αρχιζουν οι ζεστες
Πέρα απ τις ζέστες που έχουν ήδη αρχίσει, άρα σε λίγο έρχεται και η πτερόροια και θα πρέπει να είναι ξεκούραστα... Η άποψή μου ταυτίζεται με αυτή του @misalouris εδώ:
https://community.petbirds.gr/threa...ηκεύσω-τα-αυγά-της-κανάρας.27589/#post-330373

Γιατί να εξαντλήσεις τα πουλάκια σου με τόση ζέστη; Και τα μικρά θα γεννηθούν με απορυθμισμένο ρολόι... Του χρόνου να ναι καλά θα σου ξαναζευγαρώσουν!
 
Πέρα απ τις ζέστες που έχουν ήδη αρχίσει, άρα σε λίγο έρχεται και η πτερόροια και θα πρέπει να είναι ξεκούραστα... Η άποψή μου ταυτίζεται με αυτή του @misalouris εδώ:
https://community.petbirds.gr/threads/Σε-τι-χώρο-να-αποθηκεύσω-τα-αυγά-της-κανάρας.27589/#post-330373

Γιατί να εξαντλήσεις τα πουλάκια σου με τόση ζέστη; Και τα μικρά θα γεννηθούν με απορυθμισμένο ρολόι... Του χρόνου να ναι καλά θα σου ξαναζευγαρώσουν!
Πολυ ωραια ευχαριστω πολυ!
 
Back
Top