Γενικά Να σας γνωρίσω τα δύο λούγαρα μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Toliscr7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
@giannisvlg μάλλον πιασμένα γιατί μου τα έδωσε άτομο
[automerge]1610483743[/automerge]
@giannisvlg αλλά είχε και τους γονείς τους σε δύο διαφορετικές ζευγαρωστρες όταν πήγα και τα πήρα αλλά μάλλον δεν θέλει να ασχολειθει με τα δαχτυλίδια
 
@patrickios τι εννοείς
[automerge]1610483967[/automerge]
@patrickios εννοώ ότι είχε δύο διαφορετικά ζευγάρια με λουγαρα ξεχωριστά και τα έκανε αναπαραγωγή όταν ήταν η εποχή τους
 
@ianos ευχαριστώ αλλά όταν πήγα να τα πάρω είχε αλλά δύο ζευγάρια με λουγαρα σε άλλες ζευγαρωστρες τώρα δεν ξέρω αν είναι πιασμένα ή οχι
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
αλλά είχε και τους γονείς τους σε δύο διαφορετικές ζευγαρωστρες όταν πήγα και τα πήρα αλλά μάλλον δεν θέλει να ασχολειθει με τα δαχτυλίδια
αλλά όταν πήγα να τα πάρω είχε αλλά δύο ζευγάρια με λουγαρα σε άλλες ζευγαρωστρες τώρα δεν ξέρω αν είναι πιασμένα ή οχι
Πραγματικά έχω μπερδευτεί. Εννοείς ότι:
  • Τα πουλιά που πήρες είναι εκτροφής, απόγονοι δύο διαφορετικών ζευγαριών και δεν γνωρίζεις αν οι γονείς τους είναι άγρια πουλιά, πιασμένα από τη φύση ή
  • Ότι δεν ξέρεις αν τα πουλάκια που έχεις αποσπάστηκαν από τη φύση;
 
Τόλη, ενδιαφερόμαστε να μάθουμε την προέλευση των πουλιών επειδή εδώ στο PetBirds είμαστε κατά της αιχμαλωσίας από τη φύση και κατοχής άγριων πουλιών που δεν προέρχονται από εκτροφή. Ενημερώνω για την περίπτωση που δεν το γνωρίζεις ήδη.

Όταν σκοπεύουμε να πάρουμε πουλιά εκτροφής γνωρίζουμε ή οφείλουμε να γνωρίζουμε χωρίς αμφιβολίες την πραγματική τους προέλευση. Δυστυχώς, δεν έχεις δώσει σαφή απάντηση σε αυτό και από ό,τι φαίνεται δεν σκοπεύεις να δώσεις, οπότε το θέμα πρέπει σύμφωνα με τους κανόνες να κλείσει εδώ.

Αν και όταν ασχοληθείς με ιθαγενή πουλιά εκτροφής, τα φόρουμ των ιθαγενών πουλιών στο PetBirds θα είναι και πάλι στη διάθεσή σου.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top