Γενικά Να σας γνωρίσω το καναρίνι μου τον Ραφαήλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Jimas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ειναι πολυ ομορφος και εχει και πολυ ωραιο ονομα! 😍
Πως τον εχεις καταφερει και καθεται στο δαχτυλο; Θα ηθελα να ξερω, να το δοκιμασω και στο δικο μου!
 
Ευχαριστώ. Απο πολύ μικρό το έπαιρνα στο χέρι μου και το τάιζα. Θελει πολύ προσπάθεια και εργατοώρες για να συνηθίσει. Τωρα μετά από τρεις μήνες που είναι τώρα του λέω έλα και έρχεται.φυσικα δεν το κάνει πάντα. Ειναι με τις ώρες του. Τα δύο χαρακτηριστηκα πάντως είναι αγάπη φροντίδα και μεγάλη προσοχή στις κινήσεις σου. Να μην τρομαζει
 
@Jimas Εγω με το που βαζω το χερι μου στο κλουβι... Κανει λες και εχω χερι σαν του Ψαλιδοχερι! 😂
Δεν το πιανω ευκολα. Δεν καθεται!
Αν το κανω καθημερινα... Θα μαθει;Ή θα το τρομαζω και θα το ταλαιπωρω; Δεν θα ηθελα να υποφερει!
 
Αν το κανω καθημερινα... Θα μαθει;Ή θα το τρομαζω και θα το ταλαιπωρω; Δεν θα ηθελα να υποφερει!
Πολύ δύσκολα θα μάθει, οι πιθανότητες είναι ελάχιστες όσο χρόνο και αν αφιερώσεις.
Το "μυστικό" είναι αυτό
απο πολύ μικρό το έπαιρνα στο χέρι μου και το τάιζα
 
Από κούνια που λένε. Απο τη φωλιά του δλδ.ηθελα να μάθω ένα πουλάκι να είναι τόσο κοινωνικό και το κατάφερα σε ένα βαθμό. Θελει πολύ αγώνα. Και όπως σου είπα πιο πάνω από πολύ μικρό. Τωρα το δικό σου δεν πρόκειται να μάθει. Δεν έχει συνηθίσει.χωρις να το απορρίπτω κιολας
 
Back
Top