Γενικά Να σας δείξω και εγώ τα Τιμπραντάκια μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zaxos345
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zaxos345

PB New Member
Εγγραφή
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
25
Πόλη
Χανιά
Καλημέρα παιδιά, για την ώρα μιά χαρά, πέντε αυγουλάκια είχαμε, πέντε πουλάκια βγήκανε, κλαρωμένα τώρα όλα.
Εδώ όλη η οικογένεια μαζί, χώρια η μαμά με τα νέα της αυγουλάκια (μιας και τσίμπαγε τα μικρά) και από την άλλη ο μπαμπάς με τα μικρά

20140508_123405_zps4be4db31.jpg


Και εδώ κάποιες κοντινές, αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι τα χρώματα!

20140509_113833_zps9ffa5460.jpg


Για την ώρα πάμε για δεύτερη γέννα και έχω και άλλη μία θυληκιά που κλωσσάει 5 αυγουλάκια, κατά τις 13-14 του μήνα θα ξέρω αν είναι ενσπορα ή όχι!
Βασίλη σε ευχαριστώ!

Γιάννης
 
Παιδιά έκανα λάθος με την τοποθέτηση του θέματος σε λάθος μέρος, αν μπορεί κάποιος moderator να το μεταφέρει στην "Αναπαραγωγή καναρινιών"!
Ευχαριστώ, Γιάννης
 
Είναι το σωστό φόρουμ Γιάννη. Να χαίρεσαι τα Τιμπραντάκια σου.
 
Είναι πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι! Έχουν απίστευτα χρώματα! Ειδικά αυτό το άσπρο μπεζ! 🙄
 
Κουκλάκια να τα χαίρεσαι φτου φτου φτου!
 
Πολύ μεγάλη ικανοποίηση νίωθεις όαν βλέπεις τα πουλάκια που δίνεις σε φίλους να αναπαράγονται σωστά και να είναι υγιέστατα.

Μπράβο ρε Γιάννο.

Αντε και του χρόνου να σε δω με καρδερίνες.
 
Ευχαριστώ Βασίλη, για την πολυτιμη βοηθεια σου! Ωραία χρωματα φίλε, ξεχωριστα!
 
πολυ ομορφα να σου ζησουν! Ετυχε φορεας του σιναμον(κανελι) ο αρσενικος.. Αρσενικος φορεας με θηλυκο απλο δινει 25% θηλυκα(μονο) σιναμον, εσενα βγηκαν 3 τετοια πανω απο τα μισα, αλλα θεμα τυχης ειναι(πχ σε μενα σκουφατος με σκετη εδωσε 4 μικρα ολα σκουφατα, ενω ειναι 50-50). Οποτε εχεις 3 κοριτσακια, τα αλλα 2 μπορει να ναι οτιδηποτε-ειτε αρσενικα φορεις ή μη ή θηλυκα

Timbrado - Spanish canary: Γενετική και Καναρίνια εδω κατω κατω μπορεις να δεις ολους τους συνδυασμους(εσυ εισαι στον 3ο)
 
πολύ όμορφα τα καναρινάκια σου!
Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι!
 
Ευχαριστώ παιδιά, αυτό με την γενετική δεν το ήξερα!
Η δεύτερη γέννα του ίδιου ζευγαριού, μας έφερε και 6ο αυγουλάκι χθες, δεν το περίμενα! Άντε να δούμε...

Γιάννης
 
Παιδιά καλησπέρα, τελικά από την δεύτερη γέννα έχουμε από 6 αυγά, 4 ένσπορα και από την άλλη κανάρα από τα 5 αυγά βγήκαν σήμερα 2 πουλάκια, τα υπόλοιπα ήταν κλούβια (μάλλον δεν άφησα αρκετά τον αρσενικό μαζί της!)
Οι πρώτοι 5 χωρίστηκαν χθες από τους γονείς, χωρίς ιδιαίτερα παρατράγουδα και για την ώρα τα πάμε πολύ καλά, ας ελπίσουμε ότι θα συνεχίσουμε έτσι!
Εδώ μετά το πρωτο μπανάκι μας, να ξεβρωμίσουμε λίγο από την κουτσουλιά!

20140521_161839_zps37e39e40.jpg
 
Back
Top