Γενικά Να σας παρουσιάσω τα καναρίνια μου

NikosMm

PB New Member
Εγγραφή
21 Απρ 2019
Μηνύματα
151
Μετα απο αρκετο καιρο καταφερα να βρω χρονο να σας παρουσιασω τα καναρινια μου... φετος καταφερα να τα διπλασιασω (απο 2 σε 4) και συντομα θα αποκτησω 3 ακομη για να προετοιμαστω για την επομενη παραγωγικη χρονια ( που θα ειναι και η πρωτη μου). Ειχα 2 καναρινια (κοινα) αρσενικο και θυλικο, τα οποια ειναι 9 και 3 χρονων αντιστοιχα...
1.webp

2.webp


Φετος αποκτησα 2 νεα σε ηλικια αρσενικα, ενα κοινο 2 μηνων τωρα και ενα αχατες κοκκινο 6 μηνων...

3.webp

4.webp

Με την ευκαιρα θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους για τις συμβουλες που δινεται απλοχερα... Καθε μερα εχω την δυνατοτητα να μαθαινω ολο και περισσοτερα...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Αα βρε Γιώργο πως με ξέρεις 😄

Νίκο δεν έχω λόγια! Κουκλιά! Το πρώτο κιόλας μοιάζει πολύ με μια κανάρα μου! Να τα χαίρεσαι όλα! Οι πατήθρες μόνο χρειάζονται αλλαγή με ξύλινες για να μην τους δημιουργηθούν τίποτε προβλήματα στα πόδια τους. Θα μπορούσες αύριο να μας ανεβάσεις φωτογραφίες που να φαίνονται ολόκληρα τα κλουβιά; ίσως χρειάζονται μερικές αλλαγές στο εσωτερικό τους για αυτό το λέω. Τι διατροφή ακολουθούν;
 
Το πουλάκι που λες αχάτη, δεν είναι. Από κοινό μέχρι υβρίδιο δείχνει.
Αυτο θα ηθελα να ρωτησω... Μου το εδωσαν για αχατη και δεν ξερω αν ειναι οντως η οχι... Ισως η φωτο να μην ειναι καλη
[automerge]1563393482[/automerge]
Αα βρε Γιώργο πως με ξέρεις 😄

Νίκο δεν έχω λόγια! Κουκλιά! Το πρώτο κιόλας μοιάζει πολύ με μια κανάρα μου! Να τα χαίρεσαι όλα! Οι πατήθρες μόνο χρειάζονται αλλαγή με ξύλινες για να μην τους δημιουργηθούν τίποτε προβλήματα στα πόδια τους. Θα μπορούσες αύριο να μας ανεβάσεις φωτογραφίες που να φαίνονται ολόκληρα τα κλουβιά; ίσως χρειάζονται μερικές αλλαγές στο εσωτερικό τους για αυτό το λέω. Τι διατροφή ακολουθούν;
Εχεις δικιο για τις ξυλινες παηθρες... Θα παρω οποσδηποτε... Οσο αφορα την διατροφη σπορους και αυγοτροφη versele laga. Αυγοτροφη τους εβαζα 1 φορα την εβδομαδα και τωρα που μπαινουν σε πτεροροια αυξηση σε 3 φορες την εβδομαδα... φρουτο περιπου 1 φορα την εβδομαδα και χορτα εποχης 1-2 φορες την εβδομαδα... Εχω μονιμη αυγοθηκη με οστρακα στο καθενα και σουπιοκοκκαλο... Θα βγαλω φωτο με ολοκληρα τα κλουβια...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτο θα ηθελα να ρωτησω... Μου το εδωσαν για αχατη και δεν ξερω αν ειναι οντως η οχι... Ισως η φωτο να μην ειναι καλη
Η φωτογραφία είναι μια χαρά. Το πουλάκι όμως, δεν έχει καμία σχέση με Αχάτη.
 
Back
Top