Γενικά Να σας παρουσιασω λοιπον τον Μαρκο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης annaflo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

annaflo

PB New Member
Εγγραφή
16 Σεπ 2014
Μηνύματα
7
Πόλη
Φλώρινα
Καλησπερα σε ολους!
Αυτος ειναι ο Μαρκος ο νεος μικρος μου φίλος!
Ο φιλος που μου τον χάρισε μου είπε οτι είνα Αχάτης, εσείς τι λέτε; Ισως Αχάτης οπάλ λεύκου ή όχι;
Εχει γεννηθεί το 2014, τον έχω περιπου μια βδομαδα και δεν εχω ακουσει την φωνουλα του... Είνα νωρις ακομα;rsz_10275383_780229478788007_432671262753567726_o.webp

rsz_1618329_780229965454625_761307316331225773_o.webp
Ακομα μερικες φωτογραφιες...rsz_10620372_780228905454731_1508230502034260214_o.webp
 
Καλησπέρα φίλε μου!

Να χαίρεσαι το νέο σου καναρινάκι! Είναι υπέροχο! Έχει σπάνιο και πολύ ιδιαίτερο χρώμα και γι'αυτό φρόντισε να το διατηρήσεις!
 
Αννα, είναι όντως ιδιαίτερος χρωματικά ο κούκλος σου! αν θέλεις,όσον αφορά τις πατήθρες, διέκρινα λάθος τοποθέτηση, γι αυτό.. Αν θέλεις, μπορείς να έχεις μια κάτω και στη μέση, και 2 πάνω! αν διέκρινα σωστά. Έχεις μεσαίου μεγέθους κλουβί.. Οπότε έτσι θα κινείται πολύ καλύτερα ο μικρός!
 
Αννα, είναι όντως ιδιαίτερος χρωματικά ο κούκλος σου! αν θέλεις,όσον αφορά τις πατήθρες, διέκρινα λάθος τοποθέτηση, γι αυτό.. Αν θέλεις, μπορείς να έχεις μια κάτω και στη μέση, και 2 πάνω!
έτσι θα κινείται πολύ καλύτερα ο μικρός!
σωστό αν θες κοίταξε εδώ τι μπορείς να κάνεις με τις πατήθρες
 
Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες! Αυριο κιολας θα τις αλλάξω! Διαβαζω και προσπαθω να ενημερωθω για τα πάντα, αλλα εχω πολλά ακομα να μάθω. 🙂👍
 
Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες! Αυριο κιολας θα τις αλλάξω! Διαβαζω και προσπαθω να ενημερωθω για τα πάντα, αλλα εχω πολλά ακομα να μάθω. 🙂👍
τότε, να σου ευχηθώ καλό διάβασμα, Αννα! από κει θα εξαρτηθούν πολλά για την καλύτερη δυνατή συμβίωση σας και σίγουρα μέσα απο σωστή μελέτη και δουλειά..η αγάπη και το ενδιαφέρον σου για τα καναρίνια θα κινηθεί σε άλλο επίπεδο!
 
τότε, να σου ευχηθώ καλό διάβασμα, Αννα! από κει θα εξαρτηθούν πολλά για την καλύτερη δυνατή συμβίωση σας και σίγουρα μέσα απο σωστή μελέτη και δουλειά..η αγάπη και το ενδιαφέρον σου για τα καναρίνια θα κινηθεί σε άλλο επίπεδο!

Ακριβως! Δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με το ειδος αλλα μπροστα στις δικιες σας εμπειριες και στις τοσες πληροφοριες αισθανομαι εντελως αρχαρια, αισθανομαι τοση σιγουρια στο ωραιο παρεακι σας! Ευχαριστω πολυ!
 
αισθανομαι τοση σιγουρια στο ωραιο παρεακι σας!
ακριβώς αυτό αισθάνομαι και γω, Αννα! Όντως οι δημιουργοί του φόρουμ έκαναν, κάνουν και μακάρι να εξακολουθούν να κάνουν τόσο καλή δουλειά αλλά και όλα τα μέλη της παρέας αυτής, ο καθένας με τον τρόπο του,τις γνώσεις και τις εμπειρίες του, συμμετέχουν & βοηθούν ο ένας τον άλλον!
γιατί.. είναι άξιον θαυμασμού και ευτυχίας να ξέρεις πως,ότι κι αν σου τύχει με τα φτερωτά φιλαράκια σου,υπάρχει κάποιος/α/οι να σε στηρίξουν και να σου δείξουν τη σωστή οδό!''
και όλη αυτή η προσπάθεια ακούει στο όνομα PETBIRDS!👍
 
ακριβώς αυτό αισθάνομαι και γω, Αννα! Όντως οι δημιουργοί του φόρουμ έκαναν, κάνουν και μακάρι να εξακολουθούν να κάνουν τόσο καλή δουλειά αλλά και όλα τα μέλη της παρέας αυτής, ο καθένας με τον τρόπο του,τις γνώσεις και τις εμπειρίες του, συμμετέχουν & βοηθούν ο ένας τον άλλον!
γιατί.. είναι άξιον θαυμασμού και ευτυχίας να ξέρεις πως,ότι κι αν σου τύχει με τα φτερωτά φιλαράκια σου,υπάρχει κάποιος/α/οι να σε στηρίξουν και να σου δείξουν τη σωστή οδό!''
και όλη αυτή η προσπάθεια ακούει στο όνομα PETBIRDS!👍
Πολυ σωστά! Συγχαρητηρια στους δημιουργους! 🙂
 
Αυτος ειναι ο Μαρκος ο νεος μικρος μου φίλος!
Ο φιλος που μου τον χάρισε μου είπε οτι είνα Αχάτης, εσείς τι λέτε; Ισως Αχάτης οπάλ λεύκου ή όχι;
Εχει γεννηθεί το 2014, τον έχω περιπου μια βδομαδα και δεν εχω ακουσει την φωνουλα του... Είνα νωρις ακομα;
Ωραίος ο τύπος... αχάτης ή όχι είναι όμορφος.
Αυτός που σου τον έδωσε δεν ξέρει τι είναι;
Αν κελαηδούσε στον προκάτοχό του θα πρέπει να δείξεις υπομονή μερικές μέρες, να έρθει στα φυσιολογικά του.
Αν δεν κελαηδούσε... Θα χρειαστείς μεγαλύτερης διάρκειας υπομονή.
 
Back
Top