Γενικά Να σας συστησω τον Περικλη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης andy1976
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

andy1976

PB New Member
Εγγραφή
23 Δεκ 2013
Μηνύματα
58
Απο εδω ο κυριος Περικλης ετων 3 και μισο! Την ανοιξη σκεφτομαι να τον ζευγαρωσω με μια γκλοστερινα που εχω βρει. Καμια ιδεα τι ρατσας μπορει να ειναι; Οχι οτι με χαλαει αν ειναι απλο κοινο καναρινακι!

100_0589_zps6efb936c.jpg


100_0588_zpsad620ae4.jpg


100_0590_zps24d7f1c7.jpg


Λοιπον;
 
Θα μπορούσε να είναι Gloster αλλά νομίζω πως δεν είναι καθαρόαιμο.
 
Θα μπορούσε να είναι Gloster αλλά νομίζω πως δεν είναι καθαρόαιμο.
Πολυ πιθανον μιας και το παλικαρι που μου τον εδωσε ασχολειται ερασιτεχνικα με τα καναρινια. Παντως την ανοιξη με γκλοστερινα θα προσπαθησω να τον ζευγαρωσω!
 
Καλά, το καναρίνι σου είναι φοβερό! Πολύ όμορφο και πολλά χρώματα έχει επάνω του! Όσο για το... Μαλλάκι του δεν έχω λόγια! Φρόντισε να το διατηρήσεις και γιατί όχι να το αναπαράγεις με μια καναρίτσα της ράτσας του!
Μικρές υπενθυμίσεις: 1ον) Να φροντίσεις ώστε η θηλυκιά που θα τον ζευγαρώσεις να είναι χωρίς σκουφί. Consort, δηλαδή.
2ον) Αυτό το κίτρινο στην 3η φώτο είναι καθρεφτάκι για πουλιά; Άμα είναι καθρεφτάκι να του το βγάλεις, αν είναι δυνατό, γιατί τα καναρίνια δεν χρειάζονται τέτοια πράγματα. Και πάλι να το χαίρεσαι τον μαγκάκο σου!
 
Καλά, το καναρίνι σου είναι φοβερό! Πολύ όμορφο και πολλά χρώματα έχει επάνω του! Όσο για το... Μαλλάκι του δεν έχω λόγια! Φρόντισε να το διατηρήσεις και γιατί όχι να το αναπαράγεις με μια καναρίτσα της ράτσας του!
Μικρές υπενθυμίσεις: 1ον) Να φροντίσεις ώστε η θηλυκιά που θα τον ζευγαρώσεις να είναι χωρίς σκουφί. Consort, δηλαδή.
2ον) Αυτό το κίτρινο στην 3η φώτο είναι καθρεφτάκι για πουλιά; Άμα είναι καθρεφτάκι να του το βγάλεις, αν είναι δυνατό, γιατί τα καναρίνια δεν χρειάζονται τέτοια πράγματα. Και πάλι να το χαίρεσαι τον μαγκάκο σου!

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,
1) το θυληκο που εχω βρει ειναι χωρις σκουφι, μου το εχουν πει ολοι οποτε το εχω μαθει καλα αυτο
2)Αυτο το κιτρινο που φαινεται στην 3η φωτογραφια ειναι μια πετρα για το ασβεστειο και διαφορα αλλα που χρειαζονται τα καναρινια(δεν ξερω ακριβως πως το λενε:D). Δεν ειναι καθρεφτακι
Και παλι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
 
Γεια σου καλώς ήρθες και να σου ζήσει το πανέμορφο καναιρινάκι σου! Επαναλαμβάνομαι γιατί το γράφω συνέχεια, αλλά αυτές οι πατήθρες που μοιάζουν με κλαδιά δημιουργούν πρόβλημα στα ποδαράκια των πουλιών, φρόντισε να τις αλλάξεις με στρογγυλές και αν είναι δυνατόν ξύλινες! Καλή χρονιά!
 
να σου ζησει ο Περικλης και να τον χαιρεσαι, τα παιδια ποιο πανω σου τα ειπαν ολα
 
Γεια σου καλώς ήρθες και να σου ζήσει το πανέμορφο καναιρινάκι σου! Επαναλαμβάνομαι γιατί το γράφω συνέχεια, αλλά αυτές οι πατήθρες που μοιάζουν με κλαδιά δημιουργούν πρόβλημα στα ποδαράκια των πουλιών, φρόντισε να τις αλλάξεις με στρογγυλές και αν είναι δυνατόν ξύλινες! Καλή χρονιά!

Ευχαριστω για τις συμβουλες, δεν το ηξερα αυτο για τις πατηθρες. Θα τις αλλαξω με στρογγυλες και ποιο μεγαλες που πιανουν ολο το πλατος του κλουβιου. Καλη χρονια σε ολους με Υγεια!
 
Back
Top