Γενικά Να το καινούργιο μας μέλος (θηλυκό κοκατίλ)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
Προκειται για ενα θηλυκο κοκατιλ με φυσικο χρωματισμο(να μην ψαχνωμαι παλι για το φυλο κλπ) το οποιο ειναι μονο λιγες ωρες σπιτι και εχω ενθουσιαστει πολυ! Ειναι πολυ ομορφη (για μενα) και νομιζω οτι σε καμια βδομαδα θα τρωει και απο το χερι μου! Συνεχως ειναι σε εγρηγορση και κοιταει γυρω γυρω το νεο της χωρο! Την εχω βαλει στο παλιο κλουβι του αρσενικου και μετα θα μπει μετα απο 2 εβδομαδες στο κλουβι του αρσενικου υστερα απο την γνωριμια! Τωρα προς το παρον ειναι σε καραντινα! Οι φωτογραφιες ειναι λιγο προχειρες αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο γιατι δεν θελω να την τρομαζω! Ακουω προτασεις και για ονομα...
 

Συνημμένα

  • DSC00441.webp
    DSC00441.webp
    48,2 KB · Προβολές: 150
Κι αλλη μια! Το προσωπακι της δεν ειναι τοσο κιτρινο οσο φαινεται! Ετσι βγαινει στην φωτο! Δεν ξερω γιατι...😕
 

Συνημμένα

  • DSC00442.webp
    DSC00442.webp
    51 KB · Προβολές: 100
μικρη πρεπει να ειναι🙄... Ελπιζω να ειναι οντως θηλυκο... Και να μην ψαχνεις δυο νυφες μετα... 😀
 
Κουκλίτσα είναι! Kαλορίζικη Φώτη, να χαίρεσαι όλα, και την κοπέλλα σου!
 
μικρη πρεπει να ειναι🙄... Ελπιζω να ειναι οντως θηλυκο... Και να μην ψαχνεις δυο νυφες μετα... 😀

Να σου πω την αληθεια οσο κι αν εψαξα κοκατιλ θηλυκο με δαχτυλιδι δεν βρηκα! Τωρα για πολυ μικρη δεν μου φαινεται γιατι τα ματια της δεν ειναι μεγαλα και μαυρα! Ευχομαι να χει κλεισει χρονο και να μην ψαχνομαι μετα,...
 
χωρις να θελω να σε ανχωσω... Και χωρις να ειμαι σιγουρος... Τα πισω φτερα στην ουρα(που φενονται στη δευτερη φωτο) ειναι μαυρα... Τον ζαζου τον ειχα παρει μικρο και ηταν ετσι, αλλα οταν "ανοιξε" την ουρα ειδα τα μαυρα φτερα, αλλα καλυτερα να σου απαντησει καποιος με πιο πολυ σιγουρια...
 
Φώτη μου να σου ζήσει! Και ξέρεις... Εσυ.. Ένα μωρό στη φιλενάδα σου:D
 
μωρε τι ειναι τουτη! Ενα μωρο απο εδω ενα μωρο απο εκει... Πτηνοτροφοιο θα ανειξει:D

συγνωμη... Ξερω ειμαιt:
 
Πολυ ομορφη ειναι Φωτη να τη χαιρεσαι! :D

Εκ πρωτης οψεος φαινεται για θηλυκο. :) Βεβαια ειναι νυχτα και οι φωτογραφιες δεν ειναι καθαρες. Βαλε αυριο το πρωι με το φως της ημερας μερικες απο την ουρα αλλα καλο θα ηταν να ξεραμε την ηλικια περιπου...
 
Ευχομαι το νέο μελος της οικογένειας να είναι πάντα γερό και δυνατό και όταν είναι η καταλληλη στιγμή να σου προσφέρει την χαρά και την συγκίνηση της αναπαραγωγής

Να σου ζήσει!
 
Φώτη να σου ζήσει το νέο κοριτσάκι! Ελπίζω να δέσει με την υπόλοιπη παρέα και να έχετε και απογόνους!
Συμφωνω κι εγώ με τον Ανέστη, ότι στο φως της μέρας θα μπορούμε να σου πούμε καλύτερα :)
Σχετικά με το όνομα ας τολμήσουμε κάτι διαφορετικό για το 2009 : Μαριλού
Καλά βαφτίσια 😉
 
Φώτη είναι μία κουκλίτσα! Να σου ζήσει! Πως σου φαίνεται το Ρίκα; Αν μιλήσει θα μπορέσει να το πει εύκολα και... Ταιριάζει με τον Ρόκο!:D
 
Φωτακο να σου ζησει η κουκλα!
Για ονομα μια προταση: Chiara (Κιάρα)
Στα ιταλικα το Chiara σημαινει Φωτεινη...
 
Back
Top