Αναπαραγωγή Να χωρίσω 30 ημερών καναρινάκια από τους γονείς;

Lambros1313

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2021
Μηνύματα
24
Πόλη
Θεσσαλία
Γεια σε όλους καινούργιος με τα καναρινακια μου έχω ένα ζευγάρι γέννησε η κανάρα μου όλα καλά.. Πέρασαν 30 μέρες και είδα ότι τρώνε μόνα τους πίνουν νερό κάνουν μπάνιο μπορώ να τα χωρισο τώρα να βάλω δηλαδή τα αδέρφια όλα μαζί και να χώρισω το ζευγάρι γιατί ο αρσενικός την κυνηγάει...καινσε πόσο καιρό μαθαίνεις το φύλλο από τα τα πουλάκια ευχαριστώ... 😀
 
Καλώς ήλθες στο forum. Αν εκτιμάς ότι μπορούν να συντηρηθούν μόνα τους τότε ναι, μπορείς να τα μεταφέρεις σε ξεχωριστό κλουβί. Επίσης καλά θα κάνεις που θα χωρίσεις και το ζευγάρι. Το φύλλο τους θα μπορέσεις να το διακρίνεις περίπου στους τρεις μήνες. Να τα χαίρεσαι!
 
@Dimnik καλός σας βρήκα έγινε ευχαριστώ πολύ! Περίπου πότε περνούν χρώμα τα καναρινακια τι εννοώ ο πατέρας είναι κίτρινος και κανάρα κόκκινη σκουφατη. Αλλά τα πουλάκια βγήκαν γκρι σαν σπουργιτακια είναι 😜😀
 
Αν αλλάξει το χρώμα τους αυτό θα γίνει, με επιφύλαξη, κατά την πρώτη αλλαγή πτερώματος, περίπου από Σεπτέμβριο. Για το συγκεκριμένο όμως θα λάβεις εγκυρότερες απαντήσεις από άλλα μέλη.
 
Back
Top