Φροντίδα Να ψεκάσω με σεβιτρεν;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπορείς να ψεκάσεις διακριτικά το κλουβί και τα αξεσουάρ. Την κανάρα απέφυγε να την ψεκάσεις, ίσως λίγο στην πλάτη. Στην φωλιά μην ψεκάσεις, βάλε Pinex σε σκόνη.
 
Καλύτερα να ρίξεις τη σκόνη κάτω από το υλικό της φωλιάς... με προσοχή.
Αν αυτό είναι αδύνατο, τότε βγάλε τα αυγά... ρίξε σκόνη... χτύπα τη φωλιά να πέσει πιο κάτω η σκόνη και να επιστρέψεις τη φωλιά στη θέση της αφού βέβαια βάλεις και τα αυγά.
 
Επειδή η καναρα δεν δέχτηκε εξωτερική φωλιά, εχει εσωτερική, όποτε για να το κανω αυτο πρέπει να τη βγάλω τελείως απο το κλουβί, δεν ειναι ρίσκο;

Οταν της έβαλα την τσόχα έριξα σκόνη
 
Επειδή η καναρα δεν δέχτηκε εξωτερική φωλιά, εχει εσωτερική, όποτε για να το κανω αυτο πρέπει να τη βγάλω τελείως απο το κλουβί, δεν ειναι ρίσκο;

Οταν της έβαλα την τσόχα έριξα σκόνη
Κάθε παρέμβαση στη φωλιά ενέχει ρίσκο..
Αν είχες βάλει δε χρειάζεται πάλι... εκτός αν έχεις σοβαρές ενδείξεις.
 
Αν δεν είναι το πουλί σε αναπαραγωγή δεν μπορούμε να ρίξουμε chevitren πάνω στο πουλί;
 
Αν δεν είναι το πουλί σε αναπαραγωγή δεν μπορούμε να ρίξουμε chevitren πάνω στο πουλί;
Αν έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα καλύτερα αν σταματήσει η αναπαραγωγή και να αντιμετωπιστεί η
"κακή" κατάσταση...
Στα "σκληρά" μαζί σ' αυτά και το frontline καταφεύγουμε όταν υπάρχει πραγματική ανάγκη...
 
Για πρόληψη το λέω. Κάνει το chevitren ή είναι τόσο δυνατό όσο το frontline?
 
Το Chevitren θα συμφωνήσω δεν είναι δυνατό φάρμακο.. Εγώ πριν στρώσουν φωλιά οι κανάρες ψεκάζω πάντα όταν κάνω γενική τα πάντα με Chevitren! Απ τα καλύτερα προληπτικά αντιπαρασιτικά!
 
Από το pet shop που το πήρα μου είπανε ότι είναι καλό και κάνει και για τα πουλιά.Απλά έχω την εντύπωση πως είναι δυνατό όπως λέει και ο κ. Γιάννης.
 
misalouris έχεις κάποιο να προτείνεις; Χρησιμοποιείς το frontline ;
 
Back
Top