Γενικά Νεαρα καναρινια δεν εχουν πουπουλα στο κεφάλι

vasilis aegina

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
122
Πόλη
Αίγινα
Γιατι τα νεαρα καναρινακια μου σε ενα σημει του κεφαλιου τους δεν εχουν πουπουλα;(ειναι σκουφατα)
 
σε ποιο σημειο; Τα σκουφατα στο κεντρο του σκουφιου εχουν ενα κενο σαν τρυπα αν εννοεις αυτο, δεν ειναι προβλημα, καμια φωτο θα βοηθουσε
 
οχι ειναι ετσι εκ γενετης λες να υπαρξει προβλημα στην συνεχεια μεχρι τωρα ειναι υγειεστατα ειναι 1 μηνα κ κατι μερουλες
 
Μίκρενέ τες picresize.com
 
Ναι αναγκαστικα τ εβαλα γιατι δεμ είχα αλλα ζευγαρια... Τ σχεση εχει αυτο με τα πούπουλα που. λείπουν;
 
Αυτός είναι ο λόγος που βγήκαν έτσι τα μικρά... ☹ το σκουφί είναι κυριαρχικο γονίδιο κι έτσι υπάρχει ποσοστό θνησιμότητας 25% και αυτοί που γεννιούνται έχουν "κάτι" στο φτέρωμα τους.. Από κυστες μέχρι κενά στο φτέρωμα όπως τα δικά σου... ☹ εύχομαι να μην έχουν τίποτα άλλο και να είναι μόνο αυτό.. Απλά μη ξαναβάλεις αυτό το ζευγάρι.
 
Eβγαλα 3 τα 2 σκουφατα τ αλλο κσνονικο. Τσπ αυτο που ειν στην φώτο εχει γεμισει λιγο αποτι ηταν μεχρι τωρα ειναι υγιεις.λες στην συνεχεια να εχω προβλημα;
 
Eβγαλα 3 τα 2 σκουφατα τ αλλο κσνονικο. Τσπ αυτο που ειν στην φώτο εχει γεμισει λιγο αποτι ηταν μεχρι τωρα ειναι υγιεις.λες στην συνεχεια να εχω προβλημα;
Μπορεί... Δεν μπορώ να το ξέρω... Απλά να τα παρακολουθεις..
 
Back
Top