Νεες φωτογραφιες μινι βιοτοπου παπιων

Εγγραφή
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
190
Πόλη
Θεσσαλονίκη
δυσκολο να βγαλω τα παπια φοτο γιατι φοβουνται τη μηχανη. το φιλτρο λειτουργει πολυ καλα το νερο που βλεπετε στη λιμνη εχει να αλαχθει 1 μηνα και το μονο που μενει ειναι η αμμοσ απο τισ κουτσουλιεσ. η αλγη δεν αναπτυσεται πλεον αλα τα φυτα στο φιλτρο τα πηγαινουν πολυ καλα
 

Συνημμένα

  • IMGP0298.webp
    IMGP0298.webp
    66,7 KB · Προβολές: 552
  • IMGP0308.webp
    IMGP0308.webp
    66,8 KB · Προβολές: 512
  • IMGP0309.webp
    IMGP0309.webp
    52,7 KB · Προβολές: 490
  • IMGP0311.webp
    IMGP0311.webp
    62,3 KB · Προβολές: 470
  • IMGP0312.webp
    IMGP0312.webp
    51,2 KB · Προβολές: 460
και αλλεσ φοτο

τα φυτα στο φιλτρο
 

Συνημμένα

  • IMGP0299.webp
    IMGP0299.webp
    75,5 KB · Προβολές: 285
  • IMGP0313.webp
    IMGP0313.webp
    66,9 KB · Προβολές: 324
  • IMGP0296.webp
    IMGP0296.webp
    91 KB · Προβολές: 319
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
Απαπαπαπα! Τι ομορφια! Τα θερμα μου συγχαρητηρια! Ειναι αξιοζηλευτα!
 
και τα ποιο μεγαλα κατοικιδια

οι 2 ποντικοκυνηγοι μου (τον κιτρινο τιγρε τον μεγαλωσα εγω τον κιτρινο τιγρε με ασπρο μασ τον εφερε ο τιγρε μια μερα και απο τοτε αν και αρσενικοι και οι 2 γινανε σαν αδερφακια παιζουν μαζι κυνηγανε μαζι κοιμουνται παρεα οποτε τωρα εχω 2 γατουλιδεσ +2 γατουλεσ)
η δαφνη ειναι καλα (ο ποιμενικος) και η χλοη επισησ αν και θελει διαιτα γιατι κοντεωει η κολια τησ να φτασει την κοιλια τησ δαφνη και δεν ειναι ουτε το μισο τησ μεγεθοσ
 

Συνημμένα

  • IMGP0251.webp
    IMGP0251.webp
    63,6 KB · Προβολές: 156
  • IMGP0304.webp
    IMGP0304.webp
    59,1 KB · Προβολές: 142
  • IMGP0301.webp
    IMGP0301.webp
    81 KB · Προβολές: 137
οσοι ζουνε εκτοσ αθηνων; Παραξενη παρατηρηση προφανωσ ισχυει και για οσους ζουνε εκτοσ θεσ/νικης, λαρισας, βολου, καβαλας και γενικα εκτοσ οποιασδηποτε κατοικημενης περιοχης με πληθυσμο πανω απο 5000 κατοικους η λιγοτερο. το μονο πρασινο που εβλεπα σαν παιδι ηταν το παρκο στην αριστοτελουσ και τα μονα κατοικιδια που ειχα ηταν οσα χωρουσαν σε κλουβακια στο δωματιο μου. Δεν ξαναγυριζω σε πολη ουτε με σφαιρεσ!
το τρελο ειναι οτι οι ανθρωποι που μεγαλωσαν στη φυση θελουν να ζησουν σε πολη ενω εμεισ που μεγαλωσαμε μεσ στα ντουβαρια δεν θελουμε ουτε να τη δουμε. εχει πλακα που μου λενε οι γειτονεσ τι κανω και αφησα το σπιτι μου στο κεντρο και προτιμισα την ερημια εδω. Δεν με χαλαει καθολου στ κατω κατω το κεντρο ειναι κανα μισαωρο με το αμαξι (οταν δεν εχει κινηση).σε αλλεσ χωρεσ ειναι πιο τυχεροι γιατι οι πολεισ εκει εκτεινονται σε εκταση και οχι σε υψοσ σαν τισ δικεσ μασ και εχουν ολοι τον κηπο τουσ. Εχει δυσκολιεσ παντως η ζωη στη φυση και καθημερινη κουραση, η πραγματικη σωματικη κουραση (και πνευματικη ξεκουραση) αρχιζει μολισ σχολαω απο τη δουλεια.
 
Εγώ όσες δυσκολίες και να έχει, πάντα εκεί θα ήθελα να ζω... Κι ας μεγάλωσα σε ένα μάλλον μεγάλο χωριό...
Μπράβο κι από μένα Σταύρο... Οι πάπιες θα είναι σίγουρα ευτυχισμένες...
 
Back
Top