Γενικά Νεοσσοί 35 ημερών φιλιούνται;

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
καλημέρα σε όλη την παρέα! σήμερα το πρωί, κατά την τακτική περιποίηση γωνιών και νεοσσών παρατήρησα τους 2 από τους 3 νεοσσούς να κάνουν κάτι με τα ράμφη τους..φιλιούνται ίσως; αν ναι, τότε πρέπει να τα χωρίσω; αν όχι, τότε πόσο καιρό να τα έχω ακόμη μαζί;
Να σημειώσω εδώ βέβαια πως οι νεοσσοί είναι μόνοι τους πλέον στη ζευγαρώστρα και οι γονείς σε άλλο κλουβί..
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.. Καλή μας μέρα!
 
Οι νεοσσοί πρόσφατα απογαλακτίστηκαν...
Συνεπώς κάθε τέτοια προσομοιώσει μπορεί να ερμηνευτεί είτε σαν παιχνίδι, είτε σαν προσπάθεια να θυμηθούν τα βρεφικά τους ή τέλος πάντων κάτι παρόμοιο.
Φυσικά δεν είναι ανησυχητικό...
 
Απολαυσε τις στιγμες που σου χαριζουν. Ειναι απολυτα φυσιολογικο.
 
Οι νεοσσοί πρόσφατα απογαλακτίστηκαν...
Συνεπώς κάθε τέτοια προσομοιώσει μπορεί να ερμηνευτεί είτε σαν παιχνίδι, είτε σαν προσπάθεια να θυμηθούν τα βρεφικά τους ή τέλος πάντων κάτι παρόμοιο.
Φυσικά δεν είναι ανησυχητικό...
σας ευχαριστώ πολύ όλους παιδιά! Μαζί σας και γω μαθαίνω.. Ειλικρινά πολύτιμο!
 
αν ναι, τότε πρέπει να τα χωρίσω; αν όχι, τότε πόσο καιρό να τα έχω ακόμη μαζί;
Αν και όχι για το λόγο που αναφέρεις, μπορείς εφόσον θέλεις εσύ να τα χωρίσεις. Διαφορετικά, μπορείς να τα έχεις μαζί μέχρι και τον Οκτώβριο που θα καθαρίσει και το φύλο τους. Όλα αυτά βέβαια εφόσον δεν υπάρχουν τσακωμοί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Αν και όχι για το λόγο που αναφέρεις, μπορείς εφόσον θέλεις εσύ να τα χωρίσεις. Διαφορετικά, μπορείς να τα έχεις μαζί μέχρι και τον Οκτώβριο που θα καθαρίσει και το φύλο τους. Όλα αυτά βέβαια εφόσον δεν υπάρχουν τσακωμοί.
σ'ευχαριστώ Σταύρο για τις συμβουλές σου.. Πολύ χρήσιμες και κατά 99% αυτό θα κάνω: θα τα κρατήσω μαζί μέχρι τον Οκτώβριο. Το 1% το αφήνω σε περίπτωση τσακωμού! το φύλο των μικρών μου; 2 αρσενικά και 1 θηλυκό (με απόλυτη επιφύλαξη λόγω του ότι είναι μόλις 35 ημερών).
και πάλι.. Ευχαριστώ πολύ!
 
Απολαυσε τις στιγμες που σου χαριζουν. Ειναι απολυτα φυσιολογικο.
έχεις δίκιο, φίλε Κώστα! απόλυτο δίκιο! Πρέπει να αφήσω στην άκρη το άγχος αν τα κάνω όλα σωστά γιατί πλέον είμαι μέλος μιας τρομερής παρέας με δυνατές(βάσει εμπειριών)γνώσεις πάνω σε ότι αφορά τους μικρούς μας αγγέλους.. Τα ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ! Πλέον δεν είμαι μόνος. Έχω όλους εσάς στο πλευρό μου! ώρα να αρχίσω να απολαμβάνω την καθημερινή τους ανάπτυξη και να χαίρομαι!
 
Όπως είπαν τα παιδιά απολύτως φυσιολογικό και λένε επίσης ότι τέτοια μικρά που αλληλοταίζονται γίνονται πολύ καλοί γονείς όταν έρθει η ώρα να ταίσουν τα μικρά τους! 😉
 
Back
Top