Ασθένειες Νεοσσος 3 ημερων με πρησμενη μαυρη κοιλιτσα

xristina konta

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2014
Μηνύματα
25
Εχω μια πρωτογεννη λαμπερτινα η οποια εκανε 4 μικρα. Σημερα το πρωι το τριτο της (3 ημερων) το βρηκα νεκρο μεσα στη φωλια με πρησμενη την κοιλιτσα του και καταμαυρη. Τους παρεχω οτι καλυτερο απο τροφη στο ζευγαρι, αυγο φρεσκο λαχανικα φρουτα. Τα αλλα τρια εχουν πρησμενη μεν κοιλιτσα αλλα καθαρη.Αν γνωριζει κανεις απο το φορουμ θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω πολυ...
 
Όταν οι νεοσσοί είναι μικροί δε δίνουμε λαχανικά και φρούτα γιατί περιέχουν πολύ νερό και μπορεί κάτι τέτοιο να αποβεί μοιραίο. Δε ξέρω αν φταίει αυτό αλλά φρούτα και λαχανικά όταν και το μικρότερο κλείσει 7 μέρες ζωής!
 
Τα αλλα τρια εχουν πρησμενη μεν κοιλιτσα αλλα καθαρη.Αν γνωριζει κανεις απο το φορουμ θα το εκτιμουσα. Ευχαριστω πολυ...
Ανέβασε καθαρές φωτογραφίες της κοιλιάς τους όπως τη βλέπεις για να έχουμε άποψη.
 
Λυπαμαι αλλα ειμαι τελειως ανιδεη στο πως μπορω να περασω φωτο απο κινητο στο λαπτοπ.Αυτα τα γνωριζει ο γιος μου ο οποιος ομως ειναι πια Λειβαδια για ειδικοτητα και θα ρθει την Παρασκευη.Θα του ζητησω να μου μαθει.
 
Μηλοξυδο μπορω να βαλω στους γονεις η θα κανω κακο στα μικρα;Επισης ριγανη στο φαγητο τους(ξερη);
 
Για μηλόξυδο δεν ξέρω σ' αυτή την φάση, ρίγανη ξερή μπορείς.
 
ειναι καπως ετσι. Αυτο στη φωτο δεν ειναι παπαγαλακι αλλα απ οτι διαβασα στα σχολια λενε για αερα κατω απ το δερμα...

10418181_10203223681967627_8850864148401434565_n.webp
 
Μαρία είναι μια χαρά και τα τρία... Το ένα είχε πρόβλημα με τα ποδαράκια του αλλά του τα έδεσα και σε 3-4 μέρες θα τα λύσω. Πιστεύω ότι θα είναι έντάξει...
 
Back
Top