Αναπαραγωγή Νεοσσός με σημάδι στην κοιλιά

ΙωαννηςΝος

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2014
Μηνύματα
339
Πόλη
Αθήνα
Ένας νεοσσός που βγεικε σήμερα έχει αυτό το σημάδι στην κοιλιά του, τι είναι; Μπορω να κάνω κάτι;
rsz_1dscn0384.webp rsz_dscn0383.webp
 
Ένας νεοσσός που βγεικε σήμερα έχει αυτό το σημάδι στην κοιλιά του, τι είναι; Μπορω να κάνω κάτι;
View attachment 32979 View attachment 32980
Νομίζω κι εγώ πως είναι μαύρη τελεία...
Αλλά τόσο το μέγεθος όσο και η ένταση του "μαύρου" με κάνουν να αισιοδοξώ για την πορεία υγείας του νεοσσού.
Ειδικά αν οι γονείς ταΐσουν καλά το μικρό... σύντομα θα υποχωρήσει σημαντικά.
Πιστεύω πως έκανες καλά που ρώτησες όπως θεωρώ πως θα πάνε όλα καλά...
@ΙωαννηςΝος καλή και προσεγμένη διατροφή...
Αν υπάρξει κι άλλη περίπτωση σε νεοσσό, ίσως να πρέπει να κινηθούμε σε φαρμακευτική λύση...
Και να μας κρατάς ενήμερους...
 
Μήπως επειδή είναι ατάϊστο; Είναι όμως σημερινό.
 
Νομίζω κι εγώ πως είναι μαύρη τελεία...
Αλλά τόσο το μέγεθος όσο και η ένταση του "μαύρου" με κάνουν να αισιοδοξώ για την πορεία υγείας του νεοσσού.
Ειδικά αν οι γονείς ταΐσουν καλά το μικρό... σύντομα θα υποχωρήσει σημαντικά.
Πιστεύω πως έκανες καλά που ρώτησες όπως θεωρώ πως θα πάνε όλα καλά...
@ΙωαννηςΝος καλή και προσεγμένη διατροφή...
Αν υπάρξει κι άλλη περίπτωση σε νεοσσό, ίσως να πρέπει να κινηθούμε σε φαρμακευτική λύση...
Και να μας κρατάς ενήμερους...
Είναι το μοναδικό πουλάκι που είναι ετσι

Αύριο δεν θα υπάρχει.
Εχεις ξαναδεί κάτι τέτοιο; δεν μπορω να κάνω κάτι;
 
δεν μπορω να κάνω κάτι;
Κάνε μερικές μέρες υπομονή να δούμε αν όντως θα υπάρξει "αύριο"...
Η μαύρη τελεία αν κάνεις προληπτική αγωγή δεν αποτελεί πρόβλημα στην εκτροφή πλέον.
Ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά...
 
Νομίζω Βασίλη πως όχι...
Βλέπει κάτι το μάτι σου;
Διαφορετικά δε θα μιλούσες έτσι.

Δεν βλέπει κάτι το μάτι μου Γιάννη.

Και γι αυτό απάντησα πως αύριο δεν θα υπάρχει.
 
Μαλλον ο κ. Γιαννης νομιζε πως το ειπατε οτι το πουλακι δεν θα υπαρχει αυριο. Σε φωτογραφιες που εχω δει η μαυρη τελεια ειναι στην δεξια πλευρα του πουλιου, ενω εδω μικρα σκουροχρωμα τμηματα που βλεπουμε ειναι κεντρο και αριστερα... Δεν ξερω αν εχει σταθερο σημειο...

Και εγω καταλαβα οτι το πουλακι δεν θα υπαρχει αυριο, αλλα μαλλον εννοουσατε οτι το μαυρο δεν θα υπαρει αυριο, σωστα;
 
εννοούσε οτι δεν θα υπάρχει το σημάδι ο ΑΒΑΤΟΝ , όχι οτι δεν θα υπάρχει το πουλάκι
 
Ρε παλικάρια γιατί να μην υπάρχει το πουλάκι;

Το σημαδι εννοώ.

Που δεν είναι τίποτα.

Το τι γράψιμο έχω ρίξει σήμερα δεν λέγεται.

Να γραφτεί στα πρακτικά παρακαλώ.
 
@ΑΒΑΤΟΝ το προσεξαμε 😉 και μαλλον χαιρομαστε γι αυτο!

Παντως, ηταν οντως διφορουμενο, δεν ηταν ξεκαθαρο οτι το σημαδι δεν θα υπαρχει 😛
 
Για να κάνει παρέα με το Μιχάλη, κόλλησε τα ''κουσούρια'' του :D
@ΙωαννηςΝος, όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι...😀... Δεν φαίνεται πάντως λόγος ανησυχίας.
 
Θεωρώ πως δεν είναι ασφαλές να πιάνουμε τους νεοσσούς σε τόσο πρώιμο στάδιο για οποιονδήποτε λόγο. Οι διαρκείς παρεμβάσεις στην φωλιά, θέτουν σε κίνδυνο την ζωή των μικρών περισσότερο από τα διάφορα ύποπτα, σημεία στίξης.
 
Back
Top