Γενικά Νεο cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ryu
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ryu

PB Member
Εγγραφή
20 Απρ 2008
Μηνύματα
211
χθες ενας γνωστος μου, μου εφερε ενα pied κοκατιλ! Το πηρε απο εκτροφεα κ του ειπε οτι ειναι θυλικο... Εχει κ κ τις γραμμες στην ουρα κ απο την συμπεριφορα φενεται να ειναι θυλικια! Προς το παρων την εχω μονη της. Μου εκανε εντιπωση που το βραδυ κουρνιασε στο πατο του κλουβιου κ οχι πανω στα ξυλα.
[x]
 

Συνημμένα

  • DSC01281.webp
    DSC01281.webp
    41,9 KB · Προβολές: 133
πολυ κουκλα να την χαιρεσαι.
 
σας ευχαριστω! Δεν ειναι ταισμενη στο χερι, ειναι αγρια.. Αλλα δεν με πηραζει αυτο.. Την ηθελα για τον αρσενικο μου να εχει παρεα!
 
Πολυ ομορφο πουλακι Debby! :D Απο τη συμπεριφορα θα κρινεις καλυτερα το φυλο σε αυτον τον χρωματισμο διοτι ο χρωματισμος απο μονος του και τα σημαδια δεν ακολουθουν οτι κατα κανονα ισχυει στα αλλα κοκατιλ. 😉
 
το ξερω ανεστη γι αυτο ειμαι επιφιλακτικη ακομα για το φυλο, προς το παρον γερνει ποιο πολυ προς το θυληκο, παντως αμα βγει αρσενικο μου ειπε οτι μπορουμε να το αλλαξουμε, αν κ θα προτημουσα να παρω αλλα δυο θυληκα😛
 
μετα απο αρκετες μερες σφυριγματων(το ενα ακουγε το αλλο κ μας ειχαν ξεκουφανει:Big Grin:)χωρις να βλεποντε, πηγα το κλουβι με την θυλικια κ το κρεμασα στην κλουβα του αρσενικου... Μωλις το ενα ειδε το αλλο ενθουσιαστηκαν! Κολησαν κ τα δυο στα καγκελα κ δεν ξεκωλουσαν, αποφασισα να τα βαλω μαζι κ το ζευγαρι εδεσε αμεσως! Ηταν κεραυνοβολο!
[x]
 

Συνημμένα

  • DSC01313.webp
    DSC01313.webp
    52,6 KB · Προβολές: 69
  • DSC01329.webp
    DSC01329.webp
    56,4 KB · Προβολές: 61
  • DSC01340.webp
    DSC01340.webp
    58,7 KB · Προβολές: 55
  • DSC01342.webp
    DSC01342.webp
    57 KB · Προβολές: 60
να το χαίρεσαι το ζευγαρακι σου είναι πολυ όμορφα και ταδύο
 
Back
Top