Διατροφή Νιζερ και ηλιοσποροι στη διατροφή των red siskin

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Aster
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Aster

PB New Member
Εγγραφή
29 Φεβ 2016
Μηνύματα
22
Πόλη
Οία
Καλησπερα σας και καλη Σαρακοστη να εχουμε.
Εδω και μερικες μερες εχω στην κατοχη μου ενα ζευγαρι red siskin η αληθεια ειναι δεν γνωριζω απο (αγρια) αλλα περασα μαζι με την κορη μου απο το petshop να την κανω ενα δωρακη για τα γεννεθλια της τα ειδα ηταν υπεροχα και εκανα και ενα δωρακη στον εαυτο μου:D.Αλλα νονιζω και στο καταστημα δεν ηξεραν και πολλα για την διατροφη τους, μου εδωσαν τροφη για καρδερινες και μια αυγοτροφη γενικης χρησης καλης εταιρειας και οι δυο ομολογουμενος. Διαβασα ομως στο διαδυκτιο στην σελιδα ενος παραγωγου οτι τα ταιζει κυριως νιζερ και ηλιοσπορο οποτε θα ηθελα και την δικη σας γνωμη.
Δευτερον παρακολουθω οτι η θυληκια ταιζει τον αρσενικο αυτος μαλλον βαριεστημενα γυρναει και ανταπωδηδει αλλα σημερα παρατηρησα οτι κανα δυο φορες του πηρε φτερακια απο την κοιλια του και τα γυροφερνε μεσα στο κλουβι.
 
Δευτερον παρακολουθω οτι η θυληκια ταιζει τον αρσενικο αυτος μαλλον βαριεστημενα γυρναει και ανταπωδηδει αλλα σημερα παρατηρησα οτι κανα δυο φορες του πηρε φτερακια απο την κοιλια του και τα γυροφερνε μεσα στο κλουβι.
μάλλον το θηλυκό είναι πυρωμένο και θέλει να φτιάξει φωλιά... Δώσε νήμα και φωλιά που θα βρεις σε petshop και ενίσχυσε την διατροφή τους με σφιχτοβρασμένο αυγό και μια πολυβιταμίνη για να πυρώσει και ο αρσενικός.
 
Ασε το νίζερ και τους ηλιόσπορους και βρες μία έτοιμη τροφή του εμπορίου που είναι για red siskin.

Θα βρεις πολύ εύκολα. (τσούζει λίγο η τιμή)

Υπέροχα πουλιά αλλά έχω μία επιφύλαξη για το ότι τα πήρες από pet shop.
 
Back
Top