Ασθένειες Νομίζω ότι το κοκατιλ μου εκανε εμετο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Flock
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Flock

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2015
Μηνύματα
245
Πόλη
Πάτρα
Καθώς έπαιζα με το κοκατιλ μου. Νομίζω εκανε εμετο ήταν ένα ζεστό υγρό με ακούμπησε. Τώρα φτιάχνει τα φτερα του τι ειναι;
 
Αν μπορουσες να μας το βγαλεις και μια φωτογραφια καλα θα ηταν...

Παιζατε; Πως παιζατε; εισαι σιγουρος οτι δεν ηταν κουτσουλια; :Ρ
 
Ναι προσπαθούσα να τον κάνω να ανεβει στο χερι μου

Με αφήνει να το χαϊδέψω μονο

Τώρα τρώει
 
Προφανώς το πίεσες περισσότερο από ότι έπρεπε...
Πως εννοειτε οτι το πιεσε; Αφου δεν το επιασε.
Εγω σκεφτομουν αν ειχαν λιγο καλυτερη σχεση, ποια θα ηταν η πιθανοτητα να προσπαθησε να τον ταισει αλλα μαλλον το βρισκω δυσκολο στην προκειμενη περιπτωση. :| Δεν ξερω φιλε μου γιατι συνεβη αυτο, ελπιζω καποιος που εχει παπαγαλους να προσανατολιζεται καπου.
 
Προσπάθησα να το κάνω να ανεβει στο χερι μου αλλά δεν ανέβαινε μέρα του χαϊδέψω το κεφάλι και ξαναρχησα τις προσπαθειες νομίζω το πιεσα λίγο αλλά τωρα τρώει. Υπάρχει περίπτωση Ν ειναι σαλια;
 
Προσπάθησα να το κάνω να ανεβει στο χερι μου αλλά δεν ανέβαινε μέρα του χαϊδέψω το κεφάλι και ξαναρχησα τις προσπαθειες νομίζω το πιεσα λίγο αλλά τωρα τρώει
Το οτι τωρα τρωει το καταλαβαμε καλε!

Πως προσπαθησες να το κανεις να ανεβει;
 
Πηγενα κοντά στο θώρακα του το δάχτυλο μου και αυτό έφυγε απο την πατρίδα και ανέβηκε στα κάγκελα αλλα επεμενα
 
Πηγενα κοντά στο θώρακα του το δάχτυλο μου και αυτό έφυγε απο την πατρίδα και ανέβηκε στα κάγκελα αλλα επεμενα
Το ζουληξες; Ακουγομαι μαλλον γελοια αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε! Μηπως ζοριστηκε ψυχολογικα;
 
Πηγενα κοντά στο θώρακα του το δάχτυλο μου και αυτό έφυγε απο την πατρίδα και ανέβηκε στα κάγκελα αλλα επεμενα
Τότε το πίεσες πολύ...
Στο χέρι ανεβαίνει όταν θέλει αυτό κι όχι όταν θέλουμε εμείς..
 
Οτι προσπαθεια κανεις, θα την κανεις σιγα σιγα και με υπομονη! Μην απογοητευεσαι!
 
Φοβάμαι μήπως πάθει κάτι. Να μείνω ήρεμος;
Ναι και να μην το ζοριζεις. Μην ξεχνας, τα ζωα αντιλαμβανονται τα συναισθηματα μας, το αγχος σου μεταδιδεται και στο πουλακι.
 
Τα πουλιά έχουν ελάχιστο σάλιο πράγμα πουσημαίνει ότι εμείς δεν θα το δούμε ποτέ να τρέχει απο το ράμφος τους.Άρα είτε έκανε εμετό είτε ανέβασε τροφή για να σε "ταϊσει". Απο την περιγραφή σου μάλλον το πρώτο συμβαίνει.
 
Back
Top