Αναπαραγωγή Νομιζω πως το κοκατιλ μου ειναι εγκυος

lolopaido

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουν 2008
Μηνύματα
10
Πόλη
Ρέθυμνο
Γειά σας. Εχω ενα κοκατιλ θυλικο, ειναι αρκετα φουσκομενο περιπου δυο μιση βδομαδες τωρα. Περιμενω τοσες μερες να βγαλει αυγο αλλα τπτ. εβαλα και φωλια. Το θυλικο ειναι 1,5 χρωνων (ετσι μου ειπαν) το αρσενικο το εχω 6 μήνες αλλα ειναι αρκετα μεγαλοσωμο. Τι γινετε; διαβασα για την δυστοκια αλλα δν μπορω να βγαλω ακρη. Βοηθηστε με. Γιατι δεν βγάζει το αυγο; Ενω φενετε πως εχει αυγο στην κοιλια της.☹
 
δεν ξερω να σου απαντησω στην ερωτηση σου αλλα καλυτερα βγαλτεις την φωλια γιατι ειναι καλοκαιρι και θα ταλαιπωρηθει πολλη.
 
τι ακρυβως ενοεις φουσκομενο...

δεν μπορεις να καταλαβεις 2 εβδομαδς πριν αν περιμενει αυγο, συνηθως το καταλαβενεις 2 μερες πριν.. Και παλι με παρατιριτικοτητα...
 
οσο γι αυτο το εχω σκεφτει.στο σημειο που βρισκευτε το κλουβι ειναι δροσερα χωρις να το βλεπει ο ηλιος. Δεν υπαρχει προβλημα θερμοκρασιας. αν χριαστει θα την βγαλω. Αλλα γιατι δεν γενναει;υπαρχει περιπτωση να ψοφησει το κοκατιλ μου; ☹

δεν ηταν οπωσ ειναι. Βλεπω και στην κοιλια του οτι υπαρχει αυγο.
 
δεν ξερει κανεις; Ειναι ακομα πρισμενο στιν κοιλια του.υπαρχει περιπτωση να ψοφησει;
 
Νομίζω οτι υπάρχει ένας πτηνίατρος στο Ρέθυμνο. Αύριο κιόλας, όποτε μπορεις να το πας για να το εξετάσει. Για να είναι πρησμένο κάτι θα έχει.
 
Δεν ξέρω τί μπορεί να φταίει. Είναι περίπου ενάμισης μήνας που είναι έτσι. Μπορεί να είναι δυστοκία, εντερικα προβλήματα, κάποια μόλυνση, και πολλά άλλα. ΜΟΝΟ ένας ειδικός κτηνίατρος μπορεί να σου πει με σιγουριά.
 
ευχαριστω για τον χρονο σας. Αυριο θα επισκεφτουμε καπιον ειδικο
 
Back
Top