Φροντίδα Νταιζη ντοναλντ στην προσπαθεια εκπαιδευσης

γιωργοσ74

PB New Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2014
Μηνύματα
89
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα στη παρεα.. Ειναι μαζι μου σχεδον ενα μηνα κ ελεγα οτι ειναι πολυ δυσκολο με 2 πουλια να κανω κατι στην εξημερωση, νομιζω παμε καλα παντα την ιδια ωρα κ απο λιγο, πραγματικα ειναι απιστευτα εξυπνα ειναι 2 μηνων κ κατι κ πλεκουν σαν να θελουν να μιλησουν!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Το κλουβακι ειναι αυτο petsupermarket.gr/7617/προϊόντα/κλουβί-παπαγάλου-52χ415χ785cm.html που εχει το pet supermarket με 45;
 
Απίθανα είναι χα χα, ζηλεύει το άλλο αλλά ο Ντόναλντ έχει κατσικωθεί και δεν λέει να παραχωρήσει θέση.
Πολύ γρήγορα για έναν μήνα, μπράβο σου και πολύ ωραίες αποχρώσεις!
 
Απίθανα είναι χα χα, ζηλεύει το άλλο αλλά ο Ντόναλντ έχει κατσικωθεί και δεν λέει να παραχωρήσει θέση.
Πολύ γρήγορα για έναν μήνα, μπράβο σου και πολύ ωραίες αποχρώσεις!
ασχετο,Το κλουβακι ειναι λογικα αυτο στο πετ σουπερμαρκετ που ηθελα! Κανει τελικα;
Γλυκες ειναι τα μικρα!
 
Το κλουβακι ειναι λογικα αυτο στο πετ σουπερμαρκετ που ηθελα! Κανει τελικα;
Ναι μια χαρά είναι το κλουβί, θέλει προσοχή να ασφαλίζεται η πόρτα γιατί ανοίγει εύκολα, μην τυχόν και δραπετεύσουν.
 
Ναι μια χαρά είναι το κλουβί, θέλει προσοχή να ασφαλίζεται η πόρτα γιατί ανοίγει εύκολα, μην τυχόν και δραπετεύσουν.
ευχαριστω πολυ! βλεπω τα βιντεο τον παιδιον και ζηλευω! 😛
 
Μπράβο σας! Τα πάτε εξαιρετικά! Το χεις το χεις! 😉
Μια συμβουλή μόνο.. Μιας και ανεβαίνουν στο χέρι σου θα μπορούσες να τους είχες και κεχρί να τους έδινες με το χέρι σου, έτσι ώστε να σε συνδέσουν με νόστιμη τροφή και με θετικό ερέθισμα! 😉 Νομίζω έτσι θα εξοικειωθούν ακόμα πιο εύκολα και γρήγορα!
 
το κλουβακι δεν ειναι απ το πετ σουπερμαρκετ

κεχρι εχω στο χερι μου κ το εχω αναμεσα στα δαχτυλα για ν ανεβουν κ τα 2

κοντευουν 3 μηνων κ βγαζουν φτερακια χρειαζεται να τουσ δωσω κατι εξτρα

επισησ κια κ γαιδουραγκαθο κανει..
 
επισησ κια κ γαιδουραγκαθο κανει..
Γιώργο μου σε παρακαλώ μην χαλάς το θέμα σου. Αυτό το θέμα είναι για την εκπαίδευση που κάνεις στα μικρά σου. Για όποια άλλη απορία έχεις που δεν έχει σχέση με την εκπαίδευση των μικρών σου, να ανοίγεις νέο θέμα στην αντίστοιχη ενότητα. Σ ευχαριστώ!
 
επισησ κια κ γαιδουραγκαθο κανει..
Κάνει. Το γαϊδουράγκαθο σε τι μορφή σκοπεύεις να το δώσεις; Βοτάνι ή σπόρους; Γιατί οι σπόροι είναι σκληροί δεν μπορούν να τους σπάσουν.
κοντευουν 3 μηνων κ βγαζουν φτερακια χρειαζεται να τουσ δωσω κατι εξτρα
Σουπιοκόκκαλο οπωσδήποτε στο κλουβί τώρα που φτιάχνουν μυοσκελετικό.
Αυγοτροφή δυο-τρεις φορές την εβδομάδα. (στην αυγοτροφή θα έβαζα προσωπικά και μουρουνέλαιο από petshop, ειδικό για πουλιά και μαγιά μπύρας, επίσης από petshop).
<Link Removed>, σύμφωνα με τις παραπομπές αυτού του θέματος.
Μεταλλικά στοιχεία.
Το κεχρί σου που το δίνεις.
Αυτά.
Για την γενικότερη φροντίδα, κράτησε τον <Link Removed>, όπου είναι συγκεντρωμένα τα περισσότερα θέματα και μπορείς να τον κοιτάς που και που.
 
να τα βγαλω λιγο εκτοσ κλουβιου η ειναι νωρισ ακομα
Αυτό θα το κρίνεις εσύ από τις αντιδράσεις τους γενικότερα αλλά νομίζω να περιμένεις λιγάκι να εξοικειωθούν εντελώς για να μην τρομάξουν στον ελεύθερο χώρο.
Εννοείται θα έχεις κλείσει πόρτες παράθυρα και θα έχεις τραβήξει κουρτίνες για να μην στουκάρουν στα τζάμια.
 
Την πόρτα και τις ταΐστρες να τις ασφαλίζεις με μανταλάκια όταν λείπετε από το σπίτι. Είναι εύκολο γι αυτά να ανοίξουν και να δραπετεύσουν.
 
το ιδιο εβαλα

το εχω κανει ειδει

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

η νταιζη δαγκωνη οχι αποτομα.. Δοκιμαζει κ μετα πιεζει σταθερα, ο ντοναλντ καθολου!
 
Έχετε κάνει μεγάλη πρόοδο, μπράβο!

Σημαντικό
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Σε εξωτερικό χώρο δεν κάνουμε ποτέ εκπαίδευση έχοντας μάλιστα μισάνοιχτη την πόρτα!
Είναι πολύ επικίνδυνο κάποια στιγμή που δεν το φαντάζεσαι να φύγουν πριν το καταλάβεις! Θα είναι κρίμα για τα πουλάκια αλλά και για σένα που φαίνεται πόσο τ΄αγαπάς!
 
Back
Top