Αγορά Ξέρετε κανένα εκτροφείο κοκατίλ και γενικά παπαγάλων;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tania
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tania

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
295
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδια ξερει κανεις κανενα εκτροφειο κοκατιλ και γενικα παπαγαλων εκτος απο τον Κυριακο Αργυρου;
 
Γιατι δεν περνεις απο μαγαζι;Η γιατι δεν περνεις απο τον εκτροφεα που λες πιο πανω;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tania
Εμένα η εκτροφέας που πήρα εγώ τον Σενεγάλης σταμάτησε πλεόν να ασχολείται με αυτό..Αλλά μου έχει πεί ότι όταν και εφόσον το θελήσω έχει κάποιον να μου πει που τον εμπιστεύεται για υγιή μωρά..Αν και εφόσον θες μπορώ να την ρωτήσω..Αφού τον εμπιστεύεται αυτή, τον εμπιστεύομαι κι εγώ! Λογικά θα είναι και αυτός Αθήνα.. Δεν ξέρω Τάνια αν αυτό είναι πρόβλημα για εσένα..
 
Τάνια μάλλον είσαι τυχερή... Είδες ότι κάποιος δείνει τον παπαγάλο Mayer του; Είναι και ταισμένος στο χέρι!
 
Ε, του έστειλες mail; Αν είναι και αρσενικό έχει ένας φίλος μου Θεσσαλονίνη μια θηλικιά οπότε μπορείτε να συμπεθεριάσετε.. Το ξέρω ότι έστειλα και εγώ mail, αλλά το θέμα είναι υπό συζήτηση όπως είπα και στον τύπο..Αν όμως το θες εσυ το μικρό, και να το θέλω και να μπορώ να το αποκτήσω, θα κάνω πίσω! Είναι άδικο να θες εσύ έναν τόσο πολύ και εγώ να έχω 2 εξημερωμένους..Αφού απέκτησα πάλι και βρήκα τα χρήμματα μια φορά μπορώ και κάποια άλλη στιγμή στο πιο μακρυνό μέλλον..
 
Μην το σκεφτεσαι καθολου, παρ'τον! Αν και ακουσα οτι θα το δωσει σε εναν φιλο του Δημητρη! Εχεις μεγαλη καρδια παντως για να με αφησεις να τον παρω αλλα η αλειθια ειναι πως θα προτιμουσα να μην βρω παπαγαλο μεσο του petbirds για να αποφυγω τις διαμαχες με αλλα μελη που ενδιαφερονται!
 
Το είδα ότι θα το δώσει.. Μην το σκέφτεσαι αυτό σχετικά με τις διαμάχες.. Δεν νομίζω ότι το σκέφτονται τα παιδιά εδώ μέσα έτσι.. Εξάλλου τον πρώτο λόγο τον έχει αυτός που χαρίζει το ζωάκι νομίζω εγώ! Ελπίζω να είσαι πιο τυχερή άλλη φορά! Θέλεις παρόλα αυτά να κοιτάξω για τον εκτροφέα που σου είπα;
 
Τάνια μου υπάρχουν και πολλά pet που φέρνουν παπαγάλους μωράκια. Εγω πήγα σε ένα σήμερα και μου είπε ότι θα μπορέσει να μου φέρει, μωρό κοκατιλ, εκει γύρω στα Χριστούγεννα. Το pet, αυτό, είναι αλυσίδα. Οπότε μήπως έχει κατάστημα και στη Θεσσαλονίκη.
 
Δεν ξερω θα κοιταξω αν ειναι!Yasmin ευχαριστω αλλα δεν χριαζεται να κοιταξεις ειδα ενα πετ και κατι εχω στο νου μου!
 
Ok Τάνια μου... Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις!
 
Για δες εδώ:
tropicalbirdfarm.gr

είναι Αθήνα αλλά είναι μια φάρμα.
Άπο όσο γνωρίζω έχει καλούς παπαγάλους.
Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να δει κ εδώ:
(Τιμοκατάλογος)
Dennis Papegaaien - Pricelist
κ η σελίδα είναι αυτή:
Dennis Papegaaien - De site van Nederland voor uw papegaai, kaketoe, ara, grijze roodstaart, amazone, parkiet, enz...
μπορεί να παραγείλει όποιος θέλεις, στέλνει Ελλάδα!
Εγώ το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω!
 
Back
Top